Menu

Coronavirus: Boris Johnson's dad 'extremely sorry' after being caught with no face mask

Coronavirus: Boris Johnson's dad 'extremely sorry' after being caught with no face mask
Stanley Johnson znów trafił na pierwsze strony gazet w UK. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson's father has said he is 'extremely sorry' after being photographed shopping without wearing a face covering.
Advertisement
News available in Polish

Stanley Johnson zmuszony był do wydania oświadczenia prasowego, aby zażegnać sytuację. Ojciec premiera przekazał, że jego wyjście na zakupy bez maski było "wpadką". Tłumaczył również, że spędził ostatnie 3 tygodnie poza granicami Wielkiej Brytanii.

O tym, że ojciec Borisa Johnsona robi zakupy bez maski poinformował jako pierwszy "Daily Mirror". Dziennikarze gazety opublikowali we wtorek również zdjęcie, na którym uwieczniono wpadkę Stanleya Johnsona.

Prasa w Wielkiej Brytanii przypomina, że w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy wprowadzono mandat w wysokości 200 funtów dla osób, które podczas zakupów nie zakładają maseczki ochronnej.

"Nie jestem na bieżąco z przepisami" - tłumaczył Stanley Johnson, który dopiero wrócił do Anglii. Przyznał jednak, że "nie jest to dobra wymówka". "Zachęcam wszystkich, aby robili co mogą, aby przestrzegać nakazów związanych z zakrywaniem twarzy i dystansem społecznym" - dodał ojciec premiera.

W tym tygodniu dostało się również samemu Jeremy'emu Corbynowi. (Fot. Getty Images)

To nie pierwszy raz, kiedy Stanley Johnson znalazł się na pierwszych stronach gazet. Jakiś czas temu głośno było o jego podróży do Grecji, którą odbył chwilę po zaleceniu rządu, aby powstrzymywać się od jakichkolwiek podróży. 

Brytyjskie media w tym tygodniu zaatakowały również byłego lidera opozycyjnej Partii Pracy - Jeremy'ego Corbyna - który urządził spotkanie na 9 osób. Obecnie na terenie Wielkiej Brytanii obowiązuje "zasada sześciu", a jej łamanie wiąże się z możliwością otrzymania grzywny.

Jeremy Corbyn również przeprosił już za swoje zachowanie, a policja - po licznych apelach - wystawiła mu mandat. 

Czytaj więcej:

Boris Johnson wzywa świat do wspólnej walki i obiecuje pomoc finansową od UK

Brexit: Izba Gmin przyjęła kontrowersyjny projekt ustawy

Rekord zakażeń w UK. Boris Johnson przemówi dzisiaj do narodu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement