Menu

Catalonian regional government orders ‘indefinite’ lockdown of Spain’s Segria region due to Covid-19

Catalonian regional government orders ‘indefinite’ lockdown of Spain’s Segria region due to Covid-19
Segrià to powiat w prowincji Lleida, w Katalonii, w Hiszpanii. Jej stolicą jest Lleida (na zdj.). (Fot. Getty Images)
The government of Catalonia has ordered an indefinite new lockdown for the Segria region of Spain due to outbreaks of Covid-19. The confinement came into effect at midday on Saturday and has no end date, regional president Quim Torra said.
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowały władze Katalonii, w okresie 15-dniowej przymusowej izolacji mieszkańcy tej comarki, czyli odpowiednika polskiego powiatu, nie będą mogli wychodzić z domów z wyjątkiem udania się do pracy lub po zakupy.

Na podstawie wprowadzonych obostrzeń, obowiązujących od godz. 16 w sobotę, zakazano również wstępu do domów seniora osobom, które nie są podopiecznymi tych placówek lub nie stanowią ich personelu.

Wprowadzenie restrykcji w korzystaniu z przestrzeni publicznej jest w Segrii spowodowane nawrotem zakażeń koronawirusem - wyjaśniły regionalne władze.

Katalonia jest jednym z najbardziej doświadczonych epidemią regionów Hiszpanii. Na Covid-19 zmarło tam już ponad 12,5 tys. osób spośród 28,3 tys. wszystkich ofiar śmiertelnych tej choroby w kraju.

21 czerwca w całej Hiszpanii przestał obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego, wprowadzony w połowie marca z powodu masowych zakażeń koronawirusem.

W pierwszych tygodniach stanu zagrożenia w kraju obowiązywały surowe restrykcje dotyczące korzystania z przestrzeni publicznej. Obywatele nie mogli opuszczać swoich domów z wyjątkiem udania się do pracy, po zakupy lub do lekarza. Na pierwsze spacery z dziećmi mogli wyjść dopiero pod koniec kwietnia.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Większość mieszkańców uważa, że rząd zaniża statystyki zgonów na Covid-19

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement