Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Call to reopen police stations to reassure public

Call to reopen police stations to reassure public
Pojawiają się kolejne głosy, aby przywrócić dostępne dla społeczeństwa placówki policji. (Fot. Getty Images)
Hundreds of police stations are thought to have closed to the public across Britain over the last decade as part of cost-cutting measures.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak donosi "Evenig Standard", Alison Hernandez - komisarz policji w w regionie Devon, Cornwall oraz Isles of Scilly - zaapelowała do brytyjskiego rządu, aby rozważył ponowne otwarcie posterunków policji w całym kraju. Podkreśliła, że pomysł, który "może być kontrowersyjny" - zwłaszcza w świetle obecnej polityki oszczędności - ale "społeczeństwo potrzebuje reasekuracji i zaufania do policji".

Podczas rozmowy z dziennikarzami na spotkaniu grupy Association of Police and Crime Commissioners opisała swoje doświadczenie związane z próbami ponownego otwarcia sześciu posterunków w swoim regionie. Jak wskazała, konieczność uzasadniania tego rodzaju wydatków spowodowała, iż otwieranie placówek jest "niezwykle trudne".

Media przypominają, że znaczna część posterunków wciąż jest otwarta dla pracujących tam policjantów - pozostaje jedynie zamknięta dla osób z zewnątrz.

"Powodem, dla którego zamknięto tyle komisariatów, była niska frekwencja. Myślę, że zaufanie publiczne do policji tak bardzo potrzebuje wzmocnienia, że ​​musimy ponownie je otworzyć i pokazać, że działania policji są otwarte dla społeczeństwa" - podkreśliła Hernandez.

Już w ubiegłym roku alarmowano, że w ciągu ostatnich 10 lat połowa posterunków policji na Wyspach została zamknięta, a liczba funkcjonariuszy sukcesywnia się zmniejsza.
 

Czytaj więcej:

Z mapy UK znikają posterunki policji. Winny brak funduszy

Policja chce ustanowienia strefy zakazu lotów wokół zamku w Windsorze

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement