Menu

Eriksen's former cardiologist says he had no history of heart concerns

Eriksen's former cardiologist says he had no history of heart concerns
Reprezentanci Danii otoczyli piłkarza, zasłaniając go przed kamerami. (Fot. Getty Images)
Denmark midfielder Christian Eriksen, who was hospitalised after collapsing during his side's Euro 2020 opener against Finland on Saturday, had no prior heart issues during his time with Premier League club Tottenham Hotspur, his former cardiologist said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania rozgrywanego w Kopenhadze. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer.

Eriksen długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie, rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Doktor Sharma współpracował z Eriksenem za czasów jego gry w Tottenhamie Hotspur. Duńczyk występował w tym londyńskim zespole w latach 2013-2020, a od półtora roku jest piłkarzem Interu Mediolan.

Widok upadającego na ziemię Eriksena przez chwilę wzbudził jego obawy, czy lekarze mogli coś przeoczyć. "Pomyślałem: O mój Boże? Czy było coś, czego nie widzieliśmy? Ale spojrzałem na wszystkie wyniki badań i wszystko wyglądało idealnie" - przyznał Sharma.

"Od początku jego gry w klubie moim zadaniem było przeprowadzanie badań w każdym sezonie. Więc z pewnością do 2019 roku było dobrze, bez widocznej wady serca. Mogę za to ręczyć, ponieważ wykonywałem testy" - dodał kardiolog ze szpitala św. Jerzego w Londynie.

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach - Dania przegrała z Finlandią 0:1. W drugim meczu grupy B Belgia wygrała w Sankt Petersburgu z Rosją 3:0.

Kolejne spotkanie Dania rozegra w czwartek, a jej rywalem w Kopenhadze będzie Belgia.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Każdy krok szwedzkich piłkarzy śledzony i dokumentowany

Euro 2020: Strój reprezentacji Ukrainy zdenerwował Rosję, bo jest na nim Krym

EURO 2020: Włosi dostali skrzydeł po zwycięstwie nad Turcją

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement