Menu

Bus driver dies from coronavirus days after making angry video about coughing passenger

Bus driver dies from coronavirus days after making angry video about coughing passenger
Mężczyzna krytykował niektórych pasażerów, zarzucając im, że epidemia "nic ich nie obchodzi". (Fot. YouTube)
In late March, Jason Hargrove, a public bus driver in Detroit, posted a live Facebook video about a woman coughing on his bus several times without covering her mouth.
Advertisement
News available in Polish

"Jesteśmy pracownikami publicznymi i wykonujemy swoją pracę, próbując uczciwie zarobić, by zadbać o nasze rodziny" - podkreślał mężczyzna w nagraniu.

Nie przebierając w słowach krytykował przy tym niektórych pasażerów, zarzucając im, że epidemia "nic ich nie obchodzi" i np. "kilkukrotne kaszlą bez zakrywania swojej twarzy".

W środę 50-letni Hargrove, ojciec szóstki dzieci, zmarł po zakażeniu koronawirusem. "New York Times" pisze, że jego film to "przypomnienie o niebezpieczeństwie, na jakie narażeni są pracownicy transportu i inni pracownicy fizyczni".

17 marca kierowcy autobusów w Detroit z obawy przed koronawirusem odmówili stawienia się w pracy. Władze miasta ogłosiły tego samego dnia wprowadzenie środków, które mają chronić ich w miejscu pracy.

Zgodnie z nimi, pasażerowie mogą korzystać jedynie z tylnych drzwi autobusu, a kierowcy mają rękawiczki, maseczki oraz środki dezynfekujące. Zwiększono także częstotliwość sprzątania pojazdów. Ci kierowcy, którzy nie chcą zarażać swoich rodzin, mogą spać w pokojach w jednym z hoteli.

Detroit - miasto, które siedem lat temu ogłosiło bankructwo - jest jednym z większych ognisk koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Zmarło tam już co najmniej 130 osób z Covid-19.

Czytaj więcej:

Pracownicy supermarketów w UK dostają bonusy za pracę w czasach epidemii

USA: Kolejny tragiczny bilans pandemii koronawirusa

Badanie: Polacy bardziej boją się obniżek pensji z powodu pandemii niż utraty pracy

Naczelny lekarz USA: Przyszły tydzień będzie jak Pearl Harbor

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement