Menu

Bundesliga: Gikiewicz plans to tattoo the coat of arms of Augsburg

Bundesliga: Gikiewicz plans to tattoo the coat of arms of Augsburg
"Na pewno muszę z tym poczekać do końca pandemii" - podkreślił piłkarz, komentując swoje plany na nowy tatuaż. (Fot. Getty Images)
Goalkeeper Rafał Gikiewicz, who has been playing for FC Augsburg since this season, plans to tattoo the club's crest. He has a similar 'memento' after his stay in the previous band - Union Berlin. However, the player will have to wait for the expiry of covid restrictions to implement the idea.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

33-letni Gikiewicz jest znany z zamiłowania do tatuaży. Emblemat Unionu umieścił na przedramieniu; nie wiadomo jeszcze, na jakiej części ciała i kiedy zamierza wytatuować herb Augsburga. Zdaje sobie jednak sprawę z obecnych ograniczeń.

"Na pewno muszę z tym poczekać do końca pandemii. Jestem ostrożny, przestrzegam zasad i robienie teraz tatuażu byłoby nieprofesjonalne. Poza tym obecnie myślę przede wszystkim o utrzymaniu zespołu w Bundeslidze, a nie o salonie tatuażu" - przyznał polski piłkarz cytowany przez agencję dpa. Dodał, że nie zamierza też płacić kar za łamanie przepisów.

Gikiewicz przeszedł latem do Augsburga na zasadzie wolnego transferu. Podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku. W Unionie występował od 2018 roku, a wcześniej był bramkarzem m.in. Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław, Eintrachtu Brunszwik i Freiburga.

Po 22 kolejkach Bundesligi Augsburg zajmuje 13. miejsce w tabeli, z przewaga pięciu punktów nad strefa spadkową. Prowadzi Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego.

Czytaj więcej:

Bundesliga: Rafał Gikiewicz w jedenastce kolejki "Kickera"

Gikiewicz potwierdził transfer do klubu z Bahrajnu

Liga niemiecka: Gikiewicz obronił rzut karny, sensacja w Moguncji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement