Menu

British media: Good draw for England, but watch out for Lewandowski

British media: Good draw for England, but watch out for Lewandowski
Anglicy są pewni wygranej z drużynami, które wczoraj wylosowali... (Fot. Getty Images)
Yesterday's draw for the World Cup qualifiers in Qatar in 2022 was rated not particularly difficult for the England team by the British media. Its opponents will be Poland, Hungary, Albania, Andorra and San Marino.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wszystkie brytyjskie media podkreślają, że Polska stała się niemal tradycyjnym rywalem Anglii w eliminacjach MŚ. Jak przypominają, obie reprezentacje zmierzyły się w kwalifikacjach do turnieju w 1974, 1990, 1994, 1998, 2006 i 2014, a dodatkowo także na samym mundialu w 1986 r. i w eliminacjach do mistrzostw Europy w 1992 i 2000 r.

"Jest wielka historia związana z tymi meczami. Był okres, kiedy wydawało się, że ciągle remisujemy" - stwierdził selekcjoner Anglików Gareth Southgate.

"Wczoraj wieczorem Anglia otrzymała łagodnie wyglądającą drogę do mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku, która przechodzi przez umiarkowanie skalisty teren, ale z bardzo dużą przeszkodą w postaci Roberta Lewandowskiego, polskiego charyzmatycznego strzelca" - ocenił losowanie dziennik "The Times".

"To gracz, który może zranić. Jest tak dobry, jak może być idealna dziewiątka. Nie ma wielu takich, oczywiście mamy Harry'ego (Kane'a) i jest (Romelu) Lukaku, ale we współczesnej piłce nie ma wielu takich dziewiątek, które wyglądają jak z poprzedniej ery. Lewandowski jest takim typem. Być może dlatego obrońcy uważają go za trudnego do upilnowania, bo nie spotykają się z tego rodzaju wyzwaniami zbyt często" - ocenił Southgate.

"The Times" przypominając, że zarówno mecze z Polską, jak i z Węgrami mają długą historię, zauważył, że reprezentacja Anglii zdołała uwolnić się od duchów przeszłości. Tymi duchami były mecz na Wembley w 1973 r., gdy "akrobatyczny polski bramkarz Jan Tomaszewski zakończył rządy Alfa Ramseya" i porażka 3:6 z Węgrami w 1953 r. w spotkaniu nazwanym "meczem stulecia". Jak wskazała gazeta, Anglia tylko raz w 19 meczach przegrała z Polską - w 1973 r. w Chorzowie, a po raz ostatni uległa Węgrom w 1962 r.

"Anglia może być zadowolona, ale musi uważać na Lewandowskiego. Węgry będą interesującym przeciwnikiem, ale na pewno tylko pod względem historycznym. Pozostałych trzech rywali Anglia z pewnością rozniesie. Patrząc na drużyny z drugiego koszyka Polska jest prawdopodobnie tą, której wolelibyśmy nie dostać, ale Szwecja i Turcja również były w przeszłości twardymi przeciwnikami" - skomentował losowanie dziennik "Daily Telegraph".

Ostrożniej ocenił angielską grupę tabloid "The Sun".

"Anglicy mieli trudne losowanie. Polska i Węgry nie są popychadłami. Zmierzą się z Robertem Lewandowskim, jednym z najlepszych napastników świata, jeśli nie najlepszym w ogóle zawodnikiem zeszłego sezonu" - napisał dziennik.

Według brytyjskich bukmacherów zdecydowanym faworytem grupy eliminacyjnej I jest reprezentacja Anglii. Betway, jedyna firma bukmacherska, która jak na razie daje możliwość robienia zakładów na eliminacje mistrzostw świata w strefie europejskiej, za zwycięstwo Anglii w grupie oferuje kurs 2/9, czyli za dziewięć postawionych funtów można wygrać dwa, zaś w przypadku Polski kurs wynosi 9/2, czyli za dwa postawione funty można wygrać dziewięć.

Ewentualna wygrana Węgier w grupie jest wyceniana na 14/1, zaś Albanii - 50/1.

Czytaj więcej:

El. MŚ 2022: Reprezentacja Polski pozna w poniedziałek rywali w grupie

El. MŚ 2022: Z Anglią o pierwsze miejsce w grupie

Angielskie media: Polska to już znany rywal

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement