Menu

Two-thirds of Britons to ignore Government advice on foreign holidays

Two-thirds of Britons to ignore Government advice on foreign holidays
Większość mieszkańców Wysp zamierza wkrótce udać się na zagraniczne wczasy - pomimo szeregu utrudnień związanych z pandemią i zaleceń rządu, aby urlopy planować w kraju zamieszkania. (Fot. Getty Images)
Two-thirds of Britons are planning trips abroad in the coming months despite Government advice, and will press ahead even if their destination doesn't turn green, according to new research.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Z badania, na które powołuje się "The Telegraph" wynika, że jedna czwarta Brytyjczyków zarezerwowała już wczasy w kraju, który znajduje się obecnie na bursztynowej liście.

39 procent badanych stwierdziło, że musi "uciec z kraju" dla własnego zdrowia psychicznego. 27 procent osób przekazało z kolei, że są już w pełni zaszczepieni, wiec "nie ma powodu, aby nie lecieć".

Wyniki badania oznaczają, że większość ankietowanych jest skłonna do podjęcia się 10-dniowej kwarantanny po powrocie i wykonania - zgodnie z rządowymi wymogami - 3 testów. 

Oddzielne badanie przeprowadzone przez grupę Project Screen wykazało z kolei, że co najmniej 16 milionów Brytyjczyków rozważa w tym roku zagraniczne wakacje, niezależnie od ostrzeżeń przed niepotrzebnymi podróżami.

Informacje o wynikach badań pojawiły się w czasie, gdy premier Boris Johnson i przebywający obecnie w UK prezydent USA Joe Biden zobowiazali się do ponownego umożliwienia podróży pomiędzy ich krajami. 

Czytaj więcej:

Portugalia: Brytyjscy turyści zapłacą €100 kary, jeśli nie założą maski na plaży

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków urlopowych. Gdzie nie będzie tłumów?

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement