Menu

British media: There is a growing interest in traveling to Poland

British media: There is a growing interest in traveling to Poland
Brytyjczycy od lat szczególnie upodobali sobie Kraków jako cel weekendowych wyjazdów zagranicznych. (Fot. Getty Images)
The shrinking list of countries to which you can leave Great Britain without the need to undergo a 14-day quarantine after returning, makes the interest in traveling there is growing significantly. This is especially true of Italy, Turkey and Poland, notes The Times.
Advertisement
News available in Polish

W czwartek z listy państw i terytoriów uznawanych za bezpieczne brytyjski rząd skreślił Danię, Islandię, Słowację i Curacao, a w piątek Barbados. Oznacza to, że od momentu jej ogłoszenia na początku lipca spadło z niej już 35 państw i terytoriów, a dopisano zaledwie kilka. Na dodatek krajami bezpiecznymi przestały być tak popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych Brytyjczyków jak Hiszpania, Francja, Portugalia, Chorwacja czy Malta.

Coraz mniejsze możliwości wyjazdów bez konieczności kwarantanny po powrocie powoduje, że rośnie popyt na podróże do krajów bezpiecznych. Według danych z internetowej porównywarki cen Travelsupermarket, zainteresowanie wyjazdami w październiku do Grecji - mierzone liczbą wyszukiwań - spadło w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 17 proc., bo jak się oczekuje, niedługo kraj ten również przestanie być uznawany za bezpieczny.

O 15 proc. wzrosło natomiast w tym samym okresie zainteresowanie wyjazdami do Turcji, o 18 proc. do Włoch, a najbardziej - o 25 proc. - do Polski. W przypadku Polski Brytyjczycy szukają przede wszystkim krótkich weekendowych wyjazdów do Krakowa i innych dużych miast.

Ta sytuacja może się jednak wkrótce zmienić, bo wczoraj po południu Polska została dodana na listę obserwacyjną. Liczba nowych zakażeń koronawirusem z ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi obecnie 16,4. Brytyjski rząd zwykle podejmuje decyzję o skreśleniu danego kraju z listy bezpiecznych, gdy wskaźnik ten przekracza 20.

Czytaj więcej:

Irlandia: Polska na nowej "zielonej liście" krajów, do których można podróżować

Niemcy ostrzegają przed podróżami m.in. do Czech i Francji

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement