Menu

British man blinded and paralysed by snake bite while recovering from Covid in India

British man blinded and paralysed by snake bite while recovering from Covid in India
Pochodzący z wyspy Wight Jones ma problemy ze wzrokiem i z poruszaniem się. (Fot. gofundme.com)
The family of a British father left blind and paralysed after being bitten by a snake in India -while recovering from coronavirus - said they are hopeful they can bring him home.
Advertisement
News available in Polish

Pochodzący z wyspy Wight Jones ma problemy ze wzrokiem i z poruszaniem się, ale - zdaniem lekarzy - są to typowe objawy po ukąszeniu przez kobrę, które zazwyczaj z czasem ustępują.

Jones, były pracownik służby zdrowia, przeniósł się do Indii, aby prowadzić wspieraną przez organizację charytatywną inicjatywę społeczną na rzecz rzemieślników w Radżastanie.

"Ian mieszkał tymczasowo w magazynie przedsiębiorstwa społecznego w Dźodhpurze, aby być bliżej ludzi, których wspiera" - przekazała BBC Claire Robertson z organizacji Community Action Isle of Wight, która prowadzi przedsiębiorstwo.

"Był w części magazynu, w której mieszkał, kiedy jego adoptowany pies Rocky zaczął szczekać, a gdy wyciągnął rękę, aby go uspokoić, kobra, zaniepokojona jego nagłym ruchem, dwukrotnie go ugryzła" - wyjaśniła.

Syn Jonesa Sebastian stwierdził, że jego ojciec to "wojownik", a będąc w Indiach, przeszedł już malarię, dengę i Covid-19. "Kiedy usłyszeliśmy, że został również ukąszony przez węża, co zwykle kończy się śmiercią, szczerze mówiąc, nie mogliśmy w to uwierzyć" - wyznał.

Community Action Isle of Wight i rodzinie Jonesa za pośrednictwem platformy GoFundMe udało się zebrać ponad 17 tys. funtów na pomoc w pokryciu kosztów leczenia szpitalnego Brytyjczyka i jego podróży z powrotem na wyspę Wight.

Czytaj więcej:

Londyn: Porzucony boa dusiciel znaleziony nad Tamizą

Swinton: Żywy wąż w roli maseczki na twarz w autobusie (WIDEO)

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement