Bereszyński and Linetty returned to the game, but they did not stop Inter

Bereszyński (po lewej) rozegrał całe spotkanie, a Linetty został zmieniony w 82. minucie. (Fot. Getty Images)
Bartosz Bereszyński and Karol Linetty appeared in the first match of Sampdoria Genoa after the resumption of matches in Serie A. Their team lost to Inter Milan 1: 2.

Prowadzenie gospodarzom już w 10. minucie dał Romelu Lukaku. Belg płaskim strzałem wykończył koronkowy kontratak. W 33. podwyższył Argentyńczyk Lautaro Martinez, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Gości stać było jedynie na trafienie Norwega Mortena Thorsby'ego na początku drugiej połowy.

Bereszyński rozegrał całe spotkanie, a Linetty został zmieniony w 82. minucie.

Liderem w tabeli jest broniący tytułu Juventus Turyn, w którym gra Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" ma punkt przewagi nad Lazio Rzym i sześć nad Interem. Sampdoria natomiast jest 16., ale od strefy spadkowej dzieli ją tylko punkt.

W drugim wczorajszym meczu Atalanta Bergamo pokonała u siebie Sassuolo 4:1. Dwie bramki zdobył Kolumbijczyk Duvan Zupata, jedną dołożył Albańczyk Berat Djimsiti, a ostatnia była samobójczym golem Mehdiego Bourabii. Marokańczyk w końcówce trafił też do właściwej bramki.

Choć Bergamo było jednym z większych ośrodków zakażeń koronawirusem, to na piłkarzy Atalanty nie miało to wpływu. W każdym z trzech ostatnich spotkań poprzedzających pandemię zdobywali po co najmniej cztery bramki.

Atalanta, która niespodziewanie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jest coraz bliżej zapewnienia sobie występu również w kolejnej edycji tych prestiżowych rozgrywek. W tabeli zajmuje czwarte miejsce, ostatnie dające prawo gry w LM, a nad piątą Romą ma sześć punktów przewagi.

Serie A wznowiła rywalizację w sobotę, kiedy odbyły się dwa inne zaległe mecze. Do rozegrania zostało jeszcze 12 kolejek. W myśl zarządzenia Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) wszystkie muszą się odbyć do 20 sierpnia.