Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Benzema, Courtois, De Bruyne with chances for UEFA Player of the Year

Benzema, Courtois, De Bruyne with chances for UEFA Player of the Year
Courtois, De Bruyne i Benzema - który z nich otrzyma to zaszczytne miano? (Fot. JAVIER SORIANO,PAUL ELLIS,PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP via Getty Images)
Two Real Madrid players - Karim Benzema and Thibaut Courtois - are on the three-person list announced yesterday for the UEFA Player of the Year award. The short list is completed by Kevin De Bruyne from Manchester City. No player in the second finalist of the Liverpool Champions League was included in the poll.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na sukces Realu w Lidze Mistrzów w znaczący sposób zapracowali - francuski napastnik Karim Benzema, który strzelił 15 goli w rozgrywkach oraz bramkarz Thibaut Courtois. "Królewscy" finał LM wygrali 1:0 z Liverpoolem na stadionie w podparyskim Saint-Denis.

Pomocnik Manchesteru City Kevin De Bruyne, który gra z Courtois w reprezentacji Belgii, uzupełnił listę po głosowaniu uwzględniającym typowanie przez trenerów, których drużyny w minionym sezonie brały udział w grupowych rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz wybranych dziennikarzy.

Wśród nominowanych szkoleniowców są Carlo Ancelotti z Realu oraz Jurgen Klopp z Liverpoolu i Pepe Guardiola z Man City.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 25 sierpnia w Stambule podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów bieżącego sezonu.

Żaden z nominowanych piłkarzy nie zdobył wcześniej nagrody UEFA, którą po raz pierwszy otrzymał w 2011 roku Lionel Messi. Robert Lewandowski triumfował w 2020 roku, który przy okazji został także najlepszym napastnikiem sezonu. Zeszłorocznym zwycięzcą został Jorginho, który pomógł Włochom i Chelsea zdobyć europejskie tytuły.

UEFA poinformowała, że głosowanie w plebiscycie kobiet trwa i listy finalistek powinny zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Piłkarz Roku UEFA to nagroda przyznawana za osiągnięcia w ostatnim sezonie, zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.09.2022
  GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement