Menu

Belgium's Consultative Committee further tightens measures

Belgium's Consultative Committee further tightens measures
Nowe obostrzenia wchodzą w życie natychmiast i będą obowiązywać przez cztery tygodnie, do 19 listopada. (Fot. Getty Images)
Belgium is further tightening its measures to stop the rising coronavirus infections, hospital admissions and deaths in the country, announced Prime Minister Alexander De Croo during a press conference on Friday morning.
Advertisement
News available in Polish

Wcześniej władze w Belgii zdecydowały o zamknięciu kawiarni, barów i restauracji oraz wprowadziły godzinę policyjną. Kraj po Czechach notuje największą liczbę infekcji w Europie - średnio ok. 10,5 tys. nowych przypadków dziennie.

"To nasze zachowanie determinuje czas trwania tych obostrzeń. Żadna reguła, żadne prawo nie może pokonać tego wirusa. Aby go pokonać, musimy stać się jednym, silnym zespołem 11 milionów Belgów" - oświadczył na konferencji prasowej premier Belgii Alexander De Croo.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, kibice nie będą mogli uczestniczyć w zawodach sportowych. Wcześniej możliwe było uczestnictwo do 200 widzów w imprezach halowych i do 400 w imprezach plenerowych.

Nowe regulacje zakładają też, że maksymalnie 200 osób będzie mogło przebywać w teatrach, salach koncertowych i kinach. Ogrody zoologiczne będą nadal otwarte, jednak sprzedaż i spożywanie żywności i napojów na ich terenie będą zabronione.

Jak informuje Reuters, według oficjalnych danych w kraju liczącym 11 mln mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia odnotowywano dziennie 1 013 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców. Z powodu Covid-19 w kraju zmarło dotąd 10 588 osób, co jest jednym z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w przeliczeniu na mieszkańca. Ogólna liczba zakażeń stwierdzonych w kraju od początku pandemii wynosi 270 132.

Nowe obostrzenia wejdą w życie natychmiast i będą obowiązywać przez cztery tygodnie, do 19 listopada.

Czytaj więcej:

Godzina policyjna w Wielkiej Brytanii? "W Belgii to się sprawdza"

Belgia rozluźnia restrykcje mimo rosnącej liczby zakażeń

Belgia: Bruksela zakazuje prostytucji w celu powstrzymania epidemii

Belgia: Sytuacja pandemiczna w kraju najniebezpieczniejsza w Europie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement