Menu

Belgium to re-ban travel to infected EU zones

Belgium to re-ban travel to infected EU zones
Za złamanie nowych przepisów grozi pół roku pozbawienia wolności i grzywna do 4 tys. euro. (Fot. Getty Images)
Belgium will issue a formal travel ban to areas in the Schengen zone that have been put back in lockdown and are considered a very high health risk. Additionally, Belgium introduced a colour-coded system to determine if returning travellers have to be tested and placed in quarantine upon arrival.
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowała wczoraj wieczorem telewizja VRT, system regulacji będzie wykorzystywał kolory sygnalizacji świetlnej. Kolorem czerwonym oznaczone będą obszary, w których odnotowano znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, wprowadzone są restrykcje i ryzyko jest największe. Osoby powracające z "obszarów czerwonych" będą musiały wykonać test na koronawirusa i odbyć kwarantannę w domu.

Kolor pomarańczowy będzie oznaczał obszary, na których stwierdzono znaczące zagrożenie dla zdrowia publicznego, ale nie wprowadzonych poważnych ograniczeń w związku z pandemią (ogólnokrajowej kwarantanny). W tej grupie znajduje się Wielka Brytania. Test i domowa kwarantanna w tym przypadku nie będą obowiązkowe, a jedynie zalecane.

Zielonym kolorem oznaczone będą kraje, w tym Polska, które można odwiedzić i które nie wymagają specjalnych środków bezpieczeństwa. Mimo to osobom podróżującym za granicę władze zalecają ostrożność niezależnie od celu podróży.

Specjalna grupa robocza powołana przez belgijskie władze zdecyduje, jaki kolor otrzymają poszczególne regiony czy kraje. Za złamanie nowych przepisów podróżnym grozi pół roku pozbawienia wolności i grzywna do 4 tys. euro.

Na swojej stronie internetowej belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało już listę krajów z oznaczeniem kolorystycznym, ale ma ona zostać uzupełniona.

Czytaj więcej:

Belgia: Przy zdławionej pandemii otwierane są bary i restauracje

Belgijski książę ukarany grzywną 10 tys. euro. Złamał kwarantannę

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement