Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

National Lottery free entry and offers Barclays to close 55 branches in 2023

National Lottery free entry and offers Barclays to close 55 branches in 2023
Coraz mniej osób korzysta ze stacjonarnych banków. (Fot. Getty Images)
High street banks have announced bank branch closures across the UK, including Barclays, which is closing 55 branches in 2023.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak zwraca uwagę lokalna prasa, informacje o zamknięciu kolejnych placówek następuje po tym, gdy tylko w ubiegłym roku zlikwidowano 132 punkty stacjonarne. 

Barclays wyjaśnił, że placówki przeznaczone do zamknięcia "odwiedzała rekordowo niska liczba klientów". Firma dodała, że zamierza skupić się teraz na rozwoju swojej nowej, elastycznej strategii bankowej, której owocem są nowe punkty Barclays Local.

Firma stawia teraz na rozwój punktów mniejszego formatu - Barclays Local. (Fot. Getty Images)

Punkty Barclays Local otwierane będą w nowych centrach bankowości. Polegają one na tym, że oddziały wynajmowane i współużytkowane są przez kilka banków jednocześnie. Multibankowe lokale powstają obecnie przede wszystkich na terenach wiejskich i w mniejszych miastach, aby zapobiegać wykluczeniu bankowemu w erze cyfryzacji usług finansowych.

Firma chce do końca tego roku otworzyć 70 punktów Barclays Local. Bank chce także skupić się na zwiększeniu swojej obecności za pomocą tego nowego formatu lokali w parkach i galeriach handlowych.

Barclays dodał również, iż zobowiązuje się do "spersonalizowanego świadczenia alternatywnych usług finansowych" dla osób, które najbardziej ucierpiały na zamknięciu placówek i które mogą mieć problem z przeniesieniem całej bankowości do internetu.
 

Czytaj więcej:

Lloyds i Halifax zamkną w tym roku kolejne 66 oddziałów bankowych

NatWest, Halifax i Lloyds zamykają kolejne placówki bankowe

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.09.2023
  GBP 5.3020 złEUR 4.6069 złUSD 4.3269 złCHF 4.7752 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement