Menu

Barcelona have ‘accepted’ to join new European Super League

Barcelona have ‘accepted’ to join new European Super League
Barcelona chce zagrać w Europejskiej Superlidze, choć pomysł ten jest kontrowersyjny nawet w samej Hiszpanii... (Fot. Getty Images0
Barcelona have ‘accepted’ to become part of a new breakaway European super league, outgoing president Josep Maria Bartomeu has revealed. Bartomeu announced his shock resignation on Tuesday, following his public spat with Nou Camp icon Lionel Messi.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Mogę ogłosić bardzo dobre wieści. W poniedziałek Rada Dyrektorów zatwierdziła warunki uczestnictwa w przyszłej Europejskiej Superlidze, projekcie promowanym przez wielkie kluby" - poinformował Bartomeu.

W zeszłym tygodniu telewizja poinformowała, że został stworzony fundusz założycielski w wysokości sześciu miliardów dolarów. Pomysł stworzenia alternatywy dla Ligi Mistrzów mocno wspierany jest przez Liverpool i Manchester United. To właśnie angielskie kluby najbardziej chcą stworzenia nowych rozgrywek.

W odpowiedzi na słowa Bartomeu, prezes hiszpańskiej ekstraklasy Javier Tebas skomentował, że takie zachowanie prezesa Barcelony jest tylko przejawem jego ignorancji do przemysłu piłkarskiego, a plan stworzenia Europejskiej Superligi nazwał "słabą i wyimaginowaną konkurencją". "To smutny koniec dla prezesa z sukcesami i ostatnio wieloma błędami" - dodał.

Europejska Superliga ma ruszyć już w przyszłym sezonie. Wystąpić w niej mają kluby z Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. 

Czytaj więcej:

Prezes Barcelony Bartomeu podał się do dymisji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement