Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Australian Open: Djokovic suspends his declaration of the start

Australian Open: Djokovic suspends his declaration of the start
Najlepszy tenisista świata nie mówi na razie czy przyjął szczepionkę, ani czy zagra w styczniu w Australii... (Fot. Juan Naharro Gimenez/Getty Images for Lexus)
Nine-time Australian Open winner Serb Novak Djokovic dodged the question of whether he would play in Melbourne next January. 'You'll find out soon,' he replied after the Davis Cup match, his last appearance this year.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Spróbuję wykorzystać najbliższe dni, żeby dojść do zdrowia, odpocząć i zapomnieć o tenisie. Jestem naprawdę zmęczony sezonem i całym tym rokiem. Rozumiem, że chcielibyście wiedzieć, gdzie i jak rozpocznę sezon, ale zobaczymy co nam przyniesie przyszłość. Nie mogę podać daty. Oczywiście Australian Open szybko się zbliża i niedługo się dowiecie" - oświadczył Djokovic na konferencji prasowej w Madrycie.

Lider światowego rankingu wypowiadał się po przegranym przez Serbię meczu z Chorwacją 1:2 w półfinale Pucharu Davisa. Sam zdobył punkt za zwycięstwo nad Marinem Cilicem. Po krótkiej przerwie nie był jednak w stanie razem z Filipem Krajinovicem przeciwstawić się najlepszemu deblowi świata - Mate Pavicowi i Nikoli Mekticowi.

Pod koniec listopada dyrektor Australian Open Craig Tiley potwierdził, że wszyscy uczestnicy turnieju będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID-19. Djokovic do tej pory odmawia odpowiedzi na pytanie, czy przyjął szczepionkę.

"On mówi, że jest to jego prywatna sprawa. Chcielibyśmy zobaczyć tutaj Novaka. On wie, że będzie musiał się tutaj zaszczepić" - podkreślił Tiley.

Australian Open odbędzie się od 17 do 30 stycznia w Melbourne. Niedawno stolica stanu Victoria otworzyła się po szóstym z kolei zamknięciu. Lockdown trwał w tym mieście łącznie przez 260 dni. 

Czytaj więcej:

Djokovic chce zostać trenerem. "Nie zabiorę wiedzy do grobu"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement