Menu

Australian Open: Andy Murray won't play in Melbourne

Australian Open: Andy Murray won't play in Melbourne
Andy Murray ma kłopoty z miednicą. (Fot. Getty Images)
British tennis player Andy Murray, three times Grand Slam winner, will not play in the first in 2020 tournament of this rank in Melbourne. Pelvic problems ruled him out of the Australian Open.
Advertisement
News available in Polish

"Bardzo ciężko pracowałem, by wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Z tym większą przykrością muszę poinformować, że nie będę mógł wystąpić w Australian Open" - zacytowali 32-letniego Szkota organizatorzy wielkoszlemowych zawodów w Melbourne.

Murraya zabraknie tym samym w rozpoczynającym się 3 stycznia ATP Cup, drużynowym turnieju mężczyzn, którego pierwsza edycja odbędzie się w trzech australijskich miastach.

Brytyjczyk ma w dorobku trzy wielkoszlemowe triumfy - w US Open (2012) oraz dwukrotnie w Wimbledonie (2013, 2016). W ostatnich latach zmagał się jednak z przewlekłymi kłopotami zdrowotnymi i teraz walczy o powrót do czołówki. W styczniu tego roku przeszedł operację biodra i rozważał zakończenie kariery. Wrócił do gry jesienią, triumfował nawet - po dwuipółletniej przerwie - w turnieju w Antwerpii, ale w finałowej zawodach Pucharu Davisa w Madrycie nabawił się urazu pleców.

Przyszłoroczna edycja Australian Open rozpocznie się 20 stycznia, a zakończy męskim finałem 2 lutego.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement