Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Australia: two teenagers survive shark attack

Australia: two teenagers survive shark attack
Mieszkańcy Australii mają powody do obaw. Średnio rocznie ginie jedna osoba po ataku rekina, ale w ubiegłym roku zginęło aż 8 osób z tego powodu. (Fot. Getty Images)
Two teenagers have survived a shark attack on Australia's southeastern coast. According to local media, the victims of the attack - a 15-year-old girl and a 16-year-old boy - were taken to hospital in the city of Geelong. Their condition is stable.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Do ataku doszło na plaży w kurorcie Ocean Grove w stanie Wiktoria. Świadkowie pospieszyli nastolatkom na ratunek, gdy usłyszeli krzyki. Udało się ich szybko wyciągnąć na brzeg. Oboje byli w szoku i zakrwawieni.

"Dziewczyna miała głębokie rany po ugryzieniu na prawej nodze poniżej kolana i prawej ręce, chłopiec miał lżejsze obrażenia pleców" - poinformowała Dianne Hobbs, była pielęgniarka, która wraz z rodziną znajdowała się na plaży i która udzieliła ofiarom pierwszej pomocy, powstrzymując m.in. krwawienie, zanim przyjechało pogotowie.

Władze potwierdziły, że w pobliżu plaży widziano rekina. Plaża została tymczasowo zamknięta, a miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy na skuterach wodnych.

Czytaj więcej:

Australia: Surfer nie przeżył ataku 3-metrowego rekina

Portugalia: W czasie pandemii przybyło rekinów przy plażach

Australia: Rzucił się na rekina, by ocalić żonę

Ekolodzy: Wyprodukowanie szczepionki pozbawi życia pół miliona rekinów

Rekin u wybrzeży Bournemouth? Ewakuowano plażę

W wodach Tamizy żyją rekiny, foki i koniki morskie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement