Menu

August set for baking hot month as heatwave reaches 30C

August set for baking hot month as heatwave reaches 30C
Do Wielkiej Brytanii mają wkrótce powrócić upały. (Fot. Getty Images)
A warm August is on the cards after the heatwave is set to end in thunderstorms later this week, the Met Office has said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Obecna fala upałów minionej nocy się zakończyła, a na większości obszarów Anglii i Walii spodziewane są silne burze i opady deszczu. Prognostycy nie mają jednak wątpliwości, że to jedynie chwilowa "przerwa" i wysokie temperatury wkrótce powrócą.

Obecnie dla większej części Wielkiej Brytanii wydano żółte ostrzeżenia przed ulewami. Obowiązywać one będą przez cały weekend i prawdopodobnie pozostaną w mocy jeszcze w przyszłym tygodniu.

"Wygląda na to, że na początku przyszłego tygodnia doświadczymy bardzo niestabilnej pogody w dużej części kraju, szczególnie na obszarach wschodnich" - uważa Stephen Dixon z Met Office.

"Patrząc dalej, począwszy od 5 sierpnia, należy spodziewać się mieszanych warunków pogodowych. Naprzemiennie występować będą słoneczne i deszczowe dni. Ale w miarę zbliżania się połowy sierpnia, do kraju powrócą znów wysokie temperatury" - dodaje.

Zdaniem prognostyka Met Office, kolejne upały również obejmą niemal cały kraj, a słupki rtęci mogą ponownie pokazać ponad 30 st. C. Ekspert zaznacza jednak, że dokładniejsze prognozy będzie można podać dopiero w kolejnych dniach.

Tymczasem w Londynie słupki rtęci pokażą dziś ok. 24 st. C. Od jutra będzie odrobinę chłodniej i burzowo - temperatury mają zatrzymać się na poziomie 20-21 st. C. Deszczowa pogoda w stolicy może potrwać do środy.

Czytaj więcej:

W UK kolejny rekord temperatury. Nowe ostrzeżenie o ekstremalnych upałach

W Irlandii Północnej po raz trzeci najwyższa temperatura w historii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement