Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Arsene Wenger to stay at Arsenal for another two years?

Arsene Wenger to stay at Arsenal for another two years?
Wenger z wywalczonym w sobotę przez jego drużynę Pucharem Anglii. (Fot. Getty Images)
Manager Arsene Wenger held a meeting with Arsenal owner Stan Kroenke on Monday, at which the Frenchman's future was expected to be decided.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Informacja ma zostać potwierdzona oficjalnie w tym lub następnym tygodniu.

Według niektórych mediów, Francuzowi obiecano też 115 milionów funtów na transfery w trakcie letniego okienka transferowego.

67-letni Wenger przejął Arsenal w drugiej połowie 1996 roku. Od tego czasu zespół ani razu nie zajął miejsca niższego niż czwarte w angielskiej ekstraklasie... aż do minionego sezonu, w którym był piąty, w związku z czym zabraknie go w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Słabe wyniki w lidze, a także w Champions League, z której Arsenal odpadł po raz siódmy z rzędu w 1/8 finału, nastawiły kibiców przeciwko Wengerowi. Na trybunach pojawiały się transparenty, w których nawoływano do zwolnienia szkoleniowca. "Każda historia ma swój koniec. Au revoir, Arsene" - głosił jeden z nich.

Nastroje poprawiły się po sobotnim finale Pucharu Anglii, w którym "Kanonierzy" pokonali lokalnego rywala Chelsea, mistrza kraju, i sięgnęli po trofeum po raz trzeci w ostatnich czterech latach, a po raz siódmy w erze Wengera. Dla porównania, Chelsea zdobyła to trofeum siedmiokrotnie w całej historii klubu.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement