Menu

Another Pole in the Danish league

Another Pole in the Danish league
W zeszłym sezonie 22-letni napastnik zdobył 20 bramek, co uczyniło go najlepszym strzelcem ligi słowackiej. (Fot. Aarhus GF)
Top scorer in the Slovak Fortuna League, Dawid Kurminowski, moved from MŠK Žilina to Aarhus in Denmark. The 22-year-old agreed on a five-year collaboration with the fourth team in the Danish league last season.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Polsk topscorer til AGF (polski topowy strzelec w AGF)" - zatytułowano na stronie duńskiego klubu informację o pozyskaniu Kurminowskiego. Jak przypomniano, w zeszłym sezonie zdobył 20 bramek, co uczyniło go najlepszym strzelcem ligi słowackiej.

"Jesteśmy dumni, że udało nam się dojść do porozumienia z Dawidem. To młody, ambitny napastnik, który pokazał, że potrafi strzelać gole w konkurencyjnej lidze europejskiej. Ma też doświadczenie z występów w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Oczekujemy, że w naszym środowisku będzie mógł się dalej rozwijać i strzelać dla nas gole" - oświadczył dyrektor sportowy klubu Stig Inge Bjoernebye.

Napastnik grał w dziecięcych latach w Warcie Poznań, z której trafił do Akademii Lecha Poznań. Początkowo występował w drużynach juniorskich, a następnie w zespole rezerw "Kolejorza". Był też włączony do kadry pierwszego zespołu.

Od początku 2018 roku występował na Słowacji, najpierw w MFK Zemplin Michalovce, a następnie w MSK Żilina.

W minionym sezonie w Aarhus GF grał na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu bramkarz Kamil Grabara, który teraz przeszedł do FC Kopenhaga. Zawodnikiem stołecznego klubu jest też Kamil Wilczek.

Czytaj więcej:

Kamil Wilczek podpisał trzyletni kontrakt z FC Kopenhaga

Piłkarska LE: Skandal po komentarzu duńskiego ministra na temat Wilczka i FCK

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement