Menu

Alfa Romeo eager to keep Kubica as F1 reserve for 2021

Alfa Romeo eager to keep Kubica as F1 reserve for 2021
"Bycie w paddocku, możliwość pojeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym". (Fot. Getty Images)
Alfa Romeo is eager to continue working with Robert Kubica as its Formula 1 reserve driver through 2021 when it hopes to give him more car and simulator time.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Orlen jest sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen na ten sezon, zostajemy w Alfie. Nadal inwestujemy w rozpoznawalność i budowę marki, bo to się nam po prostu opłaca" - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

36-letni Kubica w 2020 roku wziął udział w kilku sesjach treningowych przed wyścigami o Grand Prix Formuły 1, ale kierowcami wyścigowymi tego teamu byli nieprzerwanie Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

"Kiedy zasiadałem za kółko w treningach po przerwach dwu-, trzymiesięcznych, od razu łapałem dobry rytm. Myślę, że jest do duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tą współpracę" - przyznał Kubica.

W tym roku Polak rywalizował też w serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Większych sukcesów w niej nie odnosił, z wyjątkiem jednego z wyścigów w belgijskim Zolder, w którym zajął trzecie miejsce.

"Ten rok był trudny dla całego świata. Walczymy z pandemią, ale sport się nie zatrzymał. Na szczęście i Formuła 1, i kategoria DTM, w której startowałem w tym sezonie, ruszyły. Oczywiście z opóźnieniem i dostosowaniem się do sytuacji. Był to sezon trudny, bardzo skompresowany. Od połowy czerwca do dzisiaj w domu byłem tak naprawdę pięć dni i miałem jeden weekend wolny" - dodał.

"Bycie w paddocku, możliwość pojeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym. Za każdym razem, jak do niego wsiadam, te odczucia, ta adrenalina nie jest porównywalna w żadnej innej serii. Oczywiście, moja rola jest jasna w zespole. Niestety, pandemia dotknęła też niektórych kierowców Formuły 1, więc rola kierowcy rezerwowego w tym roku była ważna" - podkreślił zwycięzca wyścigu o GP Kanady w 2008 roku.

Na razie Polak nie zdradził innych planów na 2021 rok. "Nie ukrywam, że jestem kierowcą wyścigowym i chciałbym się ścigać, ale bardzo możliwe, że będę się ścigał na innych arenach. Trening czyni mistrza - może w wieku 36 lat to dziwnie zabrzmi. Jak w każdym sporcie na wysokim poziomie jest ważny trening i to, żeby być w swoim otoczeniu, w swoim naturalnym biurze, którym dla mnie jest kokpit" - stwierdził.

Team Alfa Romeo Racing Orlen zajął ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów tegorocznych mistrzostw świata w gronie 10 zespołów. "Chciałbym życzyć wszystkim spokojnych świąt i dużo zdrowia, bo bez niego niczego nie będziemy mogli osiągnąć. Zdrowie zawsze było najważniejsze, a szczególnie w tym okresie, w tej sytuacji, w której jest cały świat" - zakończył Kubica.

Czytaj więcej:

Kubica: Jeśli nie wrócę do ścigania, to nie będzie koniec świata

Formuła 1: Kubica wystąpi w treningach przed GP Bahrajnu i Abu Zabi

Formuła 1: Kubica pojedzie w pierwszym treningu w Abu Zabi

Formuła 1: Kubica z 15. czasem na treningu, pierwsze rundy Schumachera

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement