ATP tournament in Vienna: Hurkacz advanced to the quarterfinals

Hubert Hurkacz odniósł 40. zwycięstwo w sezonie i 10. raz awansował do ćwierćfinału. (Fot. Bildagentur Zolles/Twitter/@ErsteBankOpen)
Hubert Hurkacz won against Finland's Emil Ruusuvuori 7:5, 4:6, 6:3 in the second round of the ATP tournament in Vienna. The Polish tennis player's rival in the quarterfinals will be Croatian Borna Coric.

Hurkacz zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP, natomiast Ruusuvuori - 43. Był to ich trzeci pojedynek, a wrocławianin wygrał po raz drugi. W sierpniu mierzyli się też w Waszyngtonie i Montrealu. Za pierwszym razem górą był Ruusuvuori, a za drugim - Hurkacz.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Polak serwował pierwszy. Walka toczyła się gem za gem aż do stanu 5:5. Najlepszy polski tenisista przełamał Fina w 12. gemie i wygrał pierwszą partię 7:5.

Drugi set nie rozpoczął się po myśli Hurkacza, który został przełamany w trzecim gemie i przegrywał 1:3. Ruusuvuori utrzymał przewagę, triumfował 6:4 i doprowadził do wyrównania w setach.

Hurkacz rozpoczął trzeci set wygranym gemem przy swoim serwisie i ostatecznie wygrał 6:3. Spotkanie trwało dwie godziny i 19 minut. Wrocławianin miał w tym meczu aż 21 asów serwisowych. Ruusuvuori popełnił siedem podwójnych błędów serwisowych, podczas gdy Polak tylko jeden.

Hurkacz odniósł 40. zwycięstwo w sezonie i 10. raz awansował do ćwierćfinału. Tenisista z Wrocławia wciąż liczy się w walce o awans do turnieju ATP Finals w Turynie, w którym weźmie udział ośmiu najlepszych zawodników w tym roku.

Dzisiaj w ćwierćfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z chorwackim tenisistą Borną Coricem. Spotkanie Corica z Hurkaczem zostało zaplanowane na godz. 17:30 (czasu polskiego).

Będzie to trzecie starcie tych tenisistów. W styczniu 2020 roku Hurkacz wygrał w dwóch setach w ATP Cup w Sydney, natomiast rok wcześniej przegrał w trzech podczas turnieju w Monte Carlo.

Pula nagród imprezy w stolicy Austrii wynosi 2,349 mln euro.