Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

ATP tournament in Vienna: Hurkacz advanced to the quarterfinals

ATP tournament in Vienna: Hurkacz advanced to the quarterfinals
Hubert Hurkacz odniósł 40. zwycięstwo w sezonie i 10. raz awansował do ćwierćfinału. (Fot. Bildagentur Zolles/Twitter/@ErsteBankOpen)
Hubert Hurkacz won against Finland's Emil Ruusuvuori 7:5, 4:6, 6:3 in the second round of the ATP tournament in Vienna. The Polish tennis player's rival in the quarterfinals will be Croatian Borna Coric.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Hurkacz zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP, natomiast Ruusuvuori - 43. Był to ich trzeci pojedynek, a wrocławianin wygrał po raz drugi. W sierpniu mierzyli się też w Waszyngtonie i Montrealu. Za pierwszym razem górą był Ruusuvuori, a za drugim - Hurkacz.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Polak serwował pierwszy. Walka toczyła się gem za gem aż do stanu 5:5. Najlepszy polski tenisista przełamał Fina w 12. gemie i wygrał pierwszą partię 7:5.

Drugi set nie rozpoczął się po myśli Hurkacza, który został przełamany w trzecim gemie i przegrywał 1:3. Ruusuvuori utrzymał przewagę, triumfował 6:4 i doprowadził do wyrównania w setach.

Hurkacz rozpoczął trzeci set wygranym gemem przy swoim serwisie i ostatecznie wygrał 6:3. Spotkanie trwało dwie godziny i 19 minut. Wrocławianin miał w tym meczu aż 21 asów serwisowych. Ruusuvuori popełnił siedem podwójnych błędów serwisowych, podczas gdy Polak tylko jeden.

Hurkacz odniósł 40. zwycięstwo w sezonie i 10. raz awansował do ćwierćfinału. Tenisista z Wrocławia wciąż liczy się w walce o awans do turnieju ATP Finals w Turynie, w którym weźmie udział ośmiu najlepszych zawodników w tym roku.

Dzisiaj w ćwierćfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z chorwackim tenisistą Borną Coricem. Spotkanie Corica z Hurkaczem zostało zaplanowane na godz. 17:30 (czasu polskiego).

Będzie to trzecie starcie tych tenisistów. W styczniu 2020 roku Hurkacz wygrał w dwóch setach w ATP Cup w Sydney, natomiast rok wcześniej przegrał w trzech podczas turnieju w Monte Carlo.

Pula nagród imprezy w stolicy Austrii wynosi 2,349 mln euro.

Wynik 2. rundy gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, 5) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 7:5, 4:6, 6:3.

Czytaj więcej:

Rankingi WTA i ATP: Świątek zdecydowaną liderką. Hurkacz nadal 11.

Turniej ATP w Wiedniu: Hurkacz pokonał Tiafoe

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement