Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

A small island in Menai Bridge, Wales, is being sold for a mere £1million

A small island in Menai Bridge, Wales, is being sold for a mere £1million
Przyszły nabywca wyspy będzie miał dla siebie sporo miejsca. (Fot. Williams & Goodwin)
House prices in thriving cities might make us cringe but clearly we're looking in the wrong places. Why consider London or Oxford when you could be looking at a whole island in Wales for the same sort of price?
Advertisement
News available in Polish

Wyspa na Menai Bridge w północnej Walii daje kupującym szansę na posiadanie własnego "kawałka raju" z prywatną plażą, zacisznym ogrodem i panoramicznym widokiem na cieśninę Menai. 

Posiadanie własnej wyspy wiąże się z wydatkiem miliona funtów. Media zauważają, że w tej cenie w brytyjskiej stolicy można mieć problem z nabyciem choćby średniej wielkości domu.

Wyspa jest połączona z lądem. (Fot. Williams & Goodwin)

Ynys Faelog, bo tak nazywa się kawałek lądu do kupienia, znajduje się blisko mostu wiszącego Menai i można do niego dojechać samochodem przez sztuczną groblę. Wyspa jest również połączona specjalnym chodnikiem z centrum Menai Bridge, w którym przyszły mieszkaniec będzie mógł m.in. zrobić zakupy spożywcze. 

Wyspa została wprowadzona na rynek przez agencję nieruchomości Williams & Goodwin w imieniu Bangor University. Placówka edukacyjna wykorzystywała wcześniej wyspę, aby przeprowadzać na niej szkolenia. Należy zaznaczyć, że ląd jest podzielony na dwie części, a druga połowa jest własnością innego właściciela, który posiada tam swoje nieruchomości. 

"To niepowtarzalna okazja. Przyszły właściciel może zbudować swój wymarzony dom na wyspie, która emanuje spokojem i jest idealnym, inspirującym miejscem na wypoczynek dla kogoś, kto chce cieszyć się wyjątkowymi widokami z własnym lasem i plażą" - przekazał Tom Merrifield z biura nieruchomości.

Eksperci z organizacji Shelter oszacowali niedawno, że aby pozwolić sobie na zakup nieruchomości w Londynie, potrzebne są zarobki min. £64 tys. rocznie. Wyliczona przez nich kwota znacznie kontrastuje z brytyjską średnią zarobków, która obecnie wynosi £27 tys. rocznie.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Advertisement