Menu

A small island in Menai Bridge, Wales, is being sold for a mere £1million

A small island in Menai Bridge, Wales, is being sold for a mere £1million
Przyszły nabywca wyspy będzie miał dla siebie sporo miejsca. (Fot. Williams & Goodwin)
House prices in thriving cities might make us cringe but clearly we're looking in the wrong places. Why consider London or Oxford when you could be looking at a whole island in Wales for the same sort of price?
Advertisement
News available in Polish

Wyspa na Menai Bridge w północnej Walii daje kupującym szansę na posiadanie własnego "kawałka raju" z prywatną plażą, zacisznym ogrodem i panoramicznym widokiem na cieśninę Menai. 

Posiadanie własnej wyspy wiąże się z wydatkiem miliona funtów. Media zauważają, że w tej cenie w brytyjskiej stolicy można mieć problem z nabyciem choćby średniej wielkości domu.

Wyspa jest połączona z lądem. (Fot. Williams & Goodwin)

Ynys Faelog, bo tak nazywa się kawałek lądu do kupienia, znajduje się blisko mostu wiszącego Menai i można do niego dojechać samochodem przez sztuczną groblę. Wyspa jest również połączona specjalnym chodnikiem z centrum Menai Bridge, w którym przyszły mieszkaniec będzie mógł m.in. zrobić zakupy spożywcze. 

Wyspa została wprowadzona na rynek przez agencję nieruchomości Williams & Goodwin w imieniu Bangor University. Placówka edukacyjna wykorzystywała wcześniej wyspę, aby przeprowadzać na niej szkolenia. Należy zaznaczyć, że ląd jest podzielony na dwie części, a druga połowa jest własnością innego właściciela, który posiada tam swoje nieruchomości. 

"To niepowtarzalna okazja. Przyszły właściciel może zbudować swój wymarzony dom na wyspie, która emanuje spokojem i jest idealnym, inspirującym miejscem na wypoczynek dla kogoś, kto chce cieszyć się wyjątkowymi widokami z własnym lasem i plażą" - przekazał Tom Merrifield z biura nieruchomości.

Eksperci z organizacji Shelter oszacowali niedawno, że aby pozwolić sobie na zakup nieruchomości w Londynie, potrzebne są zarobki min. £64 tys. rocznie. Wyliczona przez nich kwota znacznie kontrastuje z brytyjską średnią zarobków, która obecnie wynosi £27 tys. rocznie.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement