Menu

A British MP wanted to speak in a sweater. His microphone was turned off

A British MP wanted to speak in a sweater. His microphone was turned off
Wszyscy posłowie, nawet jeśli pracują zdalnie, muszą być ubrani tak, jak gdyby znajdowali się w budynku parlamentu. (Fot. Getty Images)
MEPs attending meetings of the UK House of Commons remotely are subject to the same dress code as those sitting in the room, the deputy speaker instructed, excluding a deputy who wished to speak from the kitchen of his home wearing a sweater
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Prowadząca posiedzenie Eleanor Laing miała właśnie udzielić głosu Jonathanowi Gullisowi, posłowi Partii Konserwatywnej reprezentującemu okręg Stoke-on-Trent, który w obradach uczestniczy zdalnie.

"Teraz idziemy do... teraz idziemy... nie, nie sądzę, że pójdziemy do Stoke-on-Trent, szanowny pan musi być ubrany tak, jakby był tutaj w izbie. Więc nie pójdziemy do Stoke-on-Trent, postaramy się wrócić do pana Gullisa w odpowiednim czasie, ale pójdziemy teraz do Chesterfield, do (posła Partii Pracy - przyp.red.) Toby'ego Perkinsa" - przekazała Laing, gdy zobaczyła niestosowny strój Gullisa.

Nie ma dokładnych wytycznych na temat ubioru obowiązującego w Izbie Gmin, ale zasady mówią, że mężczyźni muszą nosić marynarki, choć krawaty nie są wymagane. Dżinsy, T-shirty, sandały i buty sportowe również nie są odpowiednie.

"Wracamy teraz do Stoke-on-Trent, gdzie jak widzę, szanowny pan jest teraz odpowiednio ubrany" - powiedziała po chwili Laing, gdy Gullis założył marynarkę. "Aby nikomu się nie myliło - kiedy ludzie uczestniczą wirtualnie, wtedy pojawiają się w tej sali, sali Izby Gmin, i dlatego jest absolutnie konieczne, aby wszyscy biorący udział w tych debatach byli ubrani w taki sposób, w jaki byliby ubrani w Izbie Gmin" - wyjaśniła.

"Dziękuję pani zastępczyni spikera, marynarka jest już założona! Przepraszam" - odparł Gullis, dla którego jest to pierwsza kadencja w parlamencie.

Z powodu ograniczeń wprowadzonych po wybuchu epidemii koronawirusa tylko część posłów fizycznie uczestniczy w posiedzeniach Izby Gmin, większość bierze w nich udział zdalnie.

Czytaj więcej:

Z powodu izolacji Johnsona po raz pierwszy pytania od posłów zdalnie

GUS: Polscy pracodawcy nie chcą pracy zdalnej

Księżna Kate przyznała, że jest wyczerpana nauką zdalną swoich dzieci

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement