Menu

A 99-year-old Spanish grandmother has beaten Covid-19

A 99-year-old Spanish grandmother has beaten Covid-19
Kobieta twierdzi, że jedynym środkiem, który zażywała podczas tygodniowej kuracji, był... paracetamol. (Fot. Twitter/Reuters/screenshot)
A 99-year-old Spanish grandmother who has beaten Covid-19, is glad to be back watching her favourite TV show and playing computer games with her five-year-old great-grandson.
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowała w czwartek rozgłośnia Cope, 99-letnia seniorka Florentina Martin nie tylko jest jedną z najstarszych osób w Hiszpanii, które pokonały infekcję koronawirusa, ale też jedną z nielicznych, które z SARS-CoV-2 poradziły sobie w tydzień.

Także dziennik "El Pais" zachwyca się babcią Niną z okolic Madrytu, która - jak dowiedziała się gazeta - została zakażona podczas jednej z przechadzek. Początek Covid-19 seniorka przechodziła w wyraźnymi objawami choroby.

"Krótko po zakażeniu babcia Nina czuła się niezwykle osłabiona i miała wysoką gorączkę" - relacjonuje hiszpańska gazeta, dodając, że ze względu na pojawienie się symptomów Covid-19 staruszkę przewieziono do szpitala, gdzie test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Przygotowującą się na śmierć babci rodzinę seniorka zaskoczyła już po kilku dniach. Nie tylko szybko wróciła ze szpitala do domu, ale po siedmiu dniach nie stwierdzono w jej organizmie koronawirusa. Kobieta twierdzi, że jedynym środkiem, który zażywała podczas tygodniowej kuracji, był paracetamol.

Od kwietnia w Hiszpanii potwierdzono kilka przypadków kobiet, które w wieku powyżej 100 lat przebyły Covid-19. Najstarszą z nich w tym kraju, a zarazem najstarszą osobą wyleczoną z tej choroby na świecie, jest 113-letnia Maria Branyas Morera z katalońskiej miejscowości Olot, w prowincji Gerona, w północno-wschodniej Hiszpanii.

Wprawdzie Brandyas Morera przeszła Covid-19 bez silnych objawów tej choroby, ale po wyleczeniu rzadziej wychodzi ze swojego pokoju. Wśród jej ulubionych zajęć jest m.in. słuchanie muzyki Fryderyka Chopina, którego utwory niegdyś grała na fortepianie.

Czytaj więcej:

Włochy: 101-letni mężczyzna wyleczony z koronawirusa

113-latka, która pokonała koronawirusa, "wciąż w dobrej formie"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement