Menu

36 more Covid-19 deaths, 345 new cases diagnosed

36 more Covid-19 deaths, 345 new cases diagnosed
Do tej pory tylko dwa razy zdarzyło się, by w ciągu doby liczba zmarłych przekroczyła 20. (Fot. Getty Images)
A further 36 people with Covid-19 have died in Ireland bringing the overall death toll to 210. 345 more cases of the coronavirus have also been diagnosed in the Republic, bringing the number of confirmed cases to 5,709.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Do tej pory tylko dwa razy zdarzyło się, by w ciągu doby liczba zmarłych przekroczyła 20 - w miniony piątek i niedzielę, przy czym było to odpowiednio 22 i 21, więc tak duży wzrost jest niepokojący. Jak podano, mediana wieku zmarłych w ciągu minionej doby to 81 lat.

Liczba nowych zakażeń zwiększyła się natomiast o 345 (do 5 709) - to drugi dzień z rzędu, gdy ona spada. Co ważniejsze, liczba wykrytych przypadków zwiększyła się o 6,6 proc. w stosunku do poprzedniego dnia i jest to najniższy wskaźnik od tygodnia.

Mimo to naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan przekazał, że nie spodziewa się, by mógł zarekomendować poluzowanie ostrych restrykcji, które zostały wprowadzone w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nowe restrykcje przewidują m.in. zakaz oddalania się od domu na więcej niż 2 km. (Fot. Getty Images)

27 marca irlandzki rząd zaostrzył restrykcje. Co najmniej do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, niezbędnych wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.

Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte. Wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek przebywania w swoich domach.

Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km.

Czytaj więcej:

Irlandia: Rząd jeszcze bardziej ogranicza możliwość wychodzenia z domów

Irlandia: Najwyższa dotychczas liczba zgonów i zakażeń

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement