Menu

Virgil van Dijk undergoes successful surgery

 Virgil van Dijk undergoes successful surgery
Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy Holender wróci do gry. (Fot. Getty Images)
Virgil van Dijk has undergone surgery on the knee ligament injury he sustained earlier this month. The Liverpool defender’s planned operation took place in London and was conducted successfully.
Advertisement
News available in Polish

"Van Dijk skupi się teraz od razu na rehabilitacji, którą będzie przechodził ze wsparciem sztabu medycznego The Reds" - zaznaczono w klubowym komunikacie.

Nie podano przybliżonego czasu, kiedy 29-letni zawodnik miałby wrócić do gry. Media sugerują, że taki uraz zwykle wiąże się z wielomiesięczną przerwą, co oznacza, że Holender potencjalnie może już nie wystąpić w tym sezonie.

Van Dijk trafił do Liverpoolu w styczniu 2018 roku z Southamptonu za 75 mln funtów, co uczyniło go wówczas najdroższym obrońcą w historii. Dotychczas był kluczową postacią w ekipie prowadzonej przez Juergena Kloppa w walce o trofea. W 2019 roku wygrała ona Ligę Mistrzów, a rok później zdobyła mistrzostwo Anglii.

Kontuzja wykluczyła tego piłkarza m.in. z meczu reprezentacji Holandii z Polską w Lidze Narodów, który ma się odbyć 18 listopada w Chorzowie.

Czytaj więcej:

Van Dijka czeka operacja i długa przerwa

Liga angielska: W Liverpoolu tylko jeden zdrowy środkowy obrońca

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement