Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Half of Londoners uncomfortable travelling on the Tube over Covid fears

Half of Londoners uncomfortable travelling on the Tube over Covid fears
Najbardziej wirusa w metrze boją się osoby powyżej 65. roku życia, a najmniej młodzi londyńczycy. (Fot. Getty Images)
More than half of Londoners say they feel uncomfortable about travelling on the tube after Covid, with older people particularly concerned about returning to the daily commuter.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W ankiecie ujawniono, że londyńskie metro jest środkiem transportu, którego ludzie najbardziej obawiają się, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem - w The Tube komfortowo po pandemii nie czułoby się aż 53 proc. podróżnych.

Mniejsza liczba osób dojeżdżających do pracy (48 proc.) czuje strach przed ponownym skorzystaniem z autobusu, a jeszcze mniej (42 proc.) wyraziło obawy dotyczące podróży pociągiem, w tym londyńską koleją naziemną. Do taksówki niechętnie wsiadłoby 32 proc. ankietowanych.

Najbardziej wirusa w metrze boją się osoby powyżej 65. roku życia, a najmniej młodzi londyńczycy, którzy stanowią grupę wiekową z najniższym odsetkiem zaszczepionych przeciw Covid-19.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, zalecenie "pracuj z domu" prawdopodobnie zakończy się w Anglii 21 czerwca, wraz z zniesieniem wszystkich pozostałych ograniczeń dotyczących koronawirusa - przypomina  "Evening Standard".

Tymczasem Transport for London (TfL) zapewnia, że pociągi, tramwaje, autobusy i stacje są czyszczone specjalistycznymi substancjami, jakich używa się w szpitalach. "Te środki zabijają wirusy i bakterie oraz zapewniają stałą ochronę przed Covid-19" - uspokaja rzecznik TfL.

Co więcej, naukowcy Imperial College London co miesiąc przeprowadzają covidowe testy na stacjach metra, w pociągach oraz autobusach. Używają do tego m.in. maszyn zdolnych do zasysania 300 litrów powietrza na minutę w celu sprawdzenia stanu powietrza. Pobierają również wymazy z biletomatów, poręczy i innych powierzchni, których mogą dotykać pasażerowie.

TfL podkreśla, że testy Imperial College London "nie wykazały żadnych śladów koronawirusa w sieci transportowej".

Czytaj więcej:

Darmowe metro, pociągi i autobusy w Londynie? Jest taki pomysł

Londyńskie autobusy zamienią się w karetki pogotowia

Londyn: Brak śladów koronawirusa w transporcie publicznym

Kultowe Routemastery już nie wyjadą na ulice Londynu

Epidemiolog: "Kolejne lockdowny w UK mało realne, poprawa sytuacji niezwykła"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement