Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polska: Życie w mikromieszkaniu [DOKUMENT]

Polska: Życie w mikromieszkaniu [DOKUMENT]
Czy mikroskopijne kawalerki staną się wkrótce normą na rynku mieszkaniowym?... (Fot. Getty Images)
Kiedy kicham, sąsiad zza ściany mówi "na zdrowie" - żartuje Patrycja Łepkowska, 23-letnia lokatorka jednego z mikromieszkań w warszawskim "Hongkongu". Ostatnim krzykiem mody patodeweloperki w Polsce jest budowa takich "dziupli" - ciasnych, często ciemnych, a do tego bardzo drogich. Ale przy astronomicznych cenach nieruchomości są one często jedyną opcją dla kupujących.
Advertisement
Advertisement

Ten program niemieckiej stacji telewizyjnej ARD jest częścią Kolekcji europejskiej, wspólnego projektu europejskich nadawców publicznych (ARD, ARTE, France Télévisions, SRG SSR i ZDF), koordynowanego przez ARTE.

Więcej podobnych filmów można znaleźc na platformie Arte.tv.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.43 / 7

Comments
 • Jo
  25 May, 16:54

  Żałosna jest ta dziewczyna, nowe pokolenie, zero szacunku dla rodziców,rozczeniowa.A oni spłacaja kolosalny kredyt i ją utrzymują, centrum Warszawy. Nie wie co to życie, jak ciężko jest do czegoś dojść. A tu cyk rodzice kupili jej mieszkanie. Ciekawe, jakby jej się żyło na pokoju? Gdyby mi rodzice kupili w jej wieku mieszkanie, byłabym przeszczęśliwa, a tak doszłam do wszytkiego sama. Fakt może i jest tam ciemno przy takim zagospodarowaniu przestrzennym, ale nie tak jak mówi.Wystarczą firanki w oknach by chodzić w spodenkach.Mieszkanie widać, że skromne, wiadomo rodzice wypruli się z kasy.

 • R2
  25 May, 17:50

  Chcieli zachodu to maja

 • Jo2
  25 May, 20:53

  Ciekawe czy rodzicom pokazła swòj wywiad. Na pewno sà dummi z còreczki. Nawet blatu nie umie po sobie wytrzeć Tak jej się zle mieszka we wlasnym mieszkaniu. Z OLx możnaby bylo tanio i fajnie urzadzić to mieszkanie, ale pewnie czeka aż rodzice kupià coś.

 • Ana Dyson, gość locha
  3 June, 22:59

  W Polsce to standard, że w12 osób w trzech izbach siedzą, to nie anglia że każdy ma 3bed, moi znajomi wybudowali dom, ale jakim kosztem, życie przez palce przeleciało, ale no polak musi mieć dom, czy tam flat, czyni go pełnowartościowym obywatelem,

 • ProbablyMe
  12 June, 15:08

  Niestety dziś młodzi ludzie tylko czekają jak im z nieba spadnie. Wysiadywacze z ogromnymi oczekiwaniami. Rodzice tej młodej kobiety napewno bardzo ciężko pracują, żeby spłacić ten ogromny kredyt. Jej chłopak fotograf od siedmiu boleści powinien być wdzięczy, ze mógł się bez kosztów wprowadzić na gotowe mieszkanie, ale w zamian za to tylko marudzi jak mu źle, żałosny jest.. lepiej by jej pomógł w sprzątnięciu tej małej przestrzeni wokół kuchenki, albo naprawił pęknięcie na ścianie, trochę szpachli i farby i gotowe. Ja bym takiego lenia nie trzymała.

Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement
Rates by NBP, date 02.10.2023
GBP 5.3183 złEUR 4.6091 złUSD 4.3634 złCHF 4.7869 zł

News


Advertisement

Sport


Advertisement