Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polak z Londynu uzyskuje ponad 2 miliony funtów

Polak z Londynu uzyskuje ponad 2 miliony funtów
Adwokaci kancekarii Sintons pomagają poszkodowanym także w uzyskaniu rehabilitacji. (Fot. Shutterstock)
Pieszy, który został potrącony przez samochód i doznał poważnego urazu mózgu uzyskał odszkodowanie w wysokości znacznie powyżej 2 milionów funtów. Sprawę prowadził Andrew McGowan.

Andrew, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, zmiażdżenia i amputacje, jest dyrektorem departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii Sintons.

Andrew McGowan to jeden z czołowych specjalistów do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, który w trakcie swojej wieloletniej kariery reprezentował ciężko poszkodowane osoby dorosłe oraz dzieci. Zaznacza on, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane oczekują od kancelarii adwokackiej pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego.
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu.
Andrew McGowan - dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

Mecenas Wójcik, polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons dodaje, że każdego roku w Anglii i Walii około 400 pieszych ponosi śmierć na drogach, a około 5 000 pieszych doznaje ciężkich obrażeń skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Ze statystyk wynika, że piesi ponoszą cięższe obrażenia niż pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Proporcjonalnie, także częściej ponoszą śmierć.

Ryzyko poważnych urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz śmierci znacząco wzrasta, jeśli pieszy został potrącony przy prędkości powyżej 30 mph. Z badań wynika, że w UK aż 85% pieszych ginie w wyniku potrącenia przez pojazdy jadące z prędkością pomiędzy 30 mph a 40 mph. Dla porównania, przy prędkości nie przekraczającej 20 mph, tylko 5% wypadków kończy się śmiercią pieszego.

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Phil Davison wywalczył £600 000 dla naszego rodaka z okolic Londynu, który został potrącony przez samochód. Polak doznał wielu urazów - w tym poważnych, wymagających operacji złamań nogi, ręki i dłoni. 

Poszkodowany podczas prowadzenia sprawy nie był w stanie pracować, więc adwokat uzyskał dla niego zaliczki na pokrycie bieżących wydatków, a także zapewnił mu na koszt firmy ubezpieczeniowej rehabilitacje, psychologa, nauczanie języka angielskiego, terapie zajęciowe mające na celu poprawę jego samodzielnego funkcjonowania oraz przekwalifikowanie się i powrót do pracy.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Phil Davison, jeden z wiodących brytyjskich prawników zajmujących się poważnymi złamaniami i amputacjami. (Fot. Sintons)

Adwokaci Sintons zdają sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować, sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też ich prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla klienta, którego dłoń została przebita na wylot nożem przez innego pracowanika podczas pracy w rzeźni, kancelaria Sintons wywalczyła 25 tysięcy funtów.

Ubezpieczyciel pracodawcy długo zaprzeczał odpowiedzialności, ale kiedy Pani mecenas Wójcik wniosła sprawę do sądu, ubezpieczyciel zmienił zdanie i wypłacił odszkodowanie.    

W sprawy polskich klientów, prowadzone przez kancelarie Sintons, zawsze zaangażowany jest polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, video konferencje, kontakt emailowi oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu.

Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czasie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Rates by NBP, date 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł

News


Sport