Menu

sdvf

sdvf
Galiana nie zna języka angielskiego, ale z zawodu jest aktorem, co postanowił wykorzystać. (Fot. www.carlosgaliana.com)
zsdc
Advertisement
News available in Polish

Podczas oficjalnej prezentacji Walencji do Europejskiej Stolicy Innowacji 2020 w konkursie finalistów minister miał wygłosić w czwartek bezpośrednie przemówienie w języku angielskim, tak jak przedstawiciele innych państw – informuje dziennik internetowy "El Espanol".

Galiana nie zna języka angielskiego, ale z zawodu jest aktorem, co postanowił wykorzystać. Wystąpił przed kamerą w maseczce zakrywającej usta i udawał, że przemawia, podczas gdy w rzeczywistości podłożono głos innej osoby, która mówiła perfekcyjnym angielskim.

Minister gestykulował podczas prezentacji, uprawdopodabniając swoje wystąpienie mimiką, poruszaniem ust widocznym przez maseczkę i zerkając w dokumenty, które miał przed sobą. W momencie, kiedy mówił o "zaszczycie dla miasta, jakim jest kandydowanie do Europejskiej Stolicy Innowacji", położył rękę na sercu. "Dzięki maseczce, wszystko poszło bardzo dobrze, tylko głos nie był jego" – podsumował dziennik internetowy "El Publico".

Władze Walencji wyjaśniły, że zostały zmuszone do zastosowania takiej formuły prezentacji, tj. bezpośredniego dublowania, gdyż Komisja Europejska wymagała, aby na etapie finałowym konkursu burmistrz czy regionalny minister innowacji wygłosili przemówienie w języku angielskim. Tymczasem właśnie tego dnia burmistrz Walencji Joan Ribo miał ważne zebranie, a Galiana nie zna angielskiego na wystarczającym poziomie.

Na portalach społecznościowych krąży nagranie wideo z wystąpienia ministra i zabawne komentarze. "To teatrzyk kukiełkowy" - napisał jeden z użytkowników sieci. "Dajcie spokój, przecież to minister do spraw innowacji i trzeba przyznać, że dokonuje innowacji" – skomentował inny.

Pomimo starań władz, Walencji Europejską Stolicą Innowacji 2020 zostało belgijskie Leuven.

Czytaj więcej:

Hiszpania: W miastach pojawiają się dekoracje bożonarodzeniowe

Hiszpania: Koło Grenady grasuje czarna pantera

Hiszpania: Epidemia opóźni inaugurację bazyliki Sagrada Familia

Hiszpania: Fuzja CaixaBank i Bankia. Powstał największy bank w kraju

Hiszpania: Epidemia zwiększa liczbę wniosków o wcześniejszą emeryturę

Hiszpania: Przymusowa izolacja zostanie skrócona do 10 dni

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement