Menu

Woman steals 'valuable' Rolex watch off man, 68, during 'struggle' before getting in Polish car

Woman steals 'valuable' Rolex watch off man, 68, during 'struggle' before getting in Polish car
Policja apeluje o pomoc ws. incydentów. (Fot. Getty Images)
Police have warned the public after a man had his ‘valuable’ Rolex watch stolen by a woman – with the authority potentially linking it to similar thefts across the county.
Advertisement
News available in Polish

Jak donosi portal portsmouth.co.uk, 68-latek odbierał swoje rzeczy z pralni przy Station Road w Liphook, gdy zaczepiła go młoda kobieta w wieku ok. 17-25 lat. Incydent miał miejsce we wtorek, 20 października, około godz. 14:00.

"Wdała się z nim w dyskusję, a następnie w ostrą wymianę zdań, podczas której dotykała jego klatki piersiowej i ramion" - można przeczytać w oświadczeniu lokalnej policji. "Po tym, jak odeszła, mężczyzna zorientował się, że z jego nadgarstka zniknął Rolex Submariner" - dodano.

Podobne zdarzenia miały miejsce w innych miastach hrabstwa Hampshire, m.in. w lipcu w Emsowth i Ringwood. Wówczas również pojawiał się wątek młodej kobiety i BMW na polskich tablicach rejestracyjnych.

Mieszkańcy Hampshire zostali poproszeni o zwrócenie uwagi na ciemnego koloru BMW z kierownicą po lewej stronie i polską tablicą rejestracyjną. Numer na tablicy zaczyna się prawdopodobnie od liter FZE lub PZE.

Policja zaapelowała także, aby przyjrzeć się nagraniom z kamer samochodowych bądź CCTV.

Jak dodali funkcjonariusze, poszukiwana kobieta nie mówi zbyt dobrze po angielsku, jest szczupła i ma ok. 167 cm wzrostu. W momencie kradzieży Rolexa była brunetką, miała spięte włosy i nosiła jasną maseczkę. Miała również na sobie biały bądź szary polar, wyblakłe niebieskie jeansy i białe tenisówki.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt pod numerem 101 - podczas rozmowy należy powołać się na numer referencyjny 44200262386.

Zgłoszenia można dokonać również anonimowo online poprzez serwis Crimestoppers.

Czytaj więcej:

Szef polskiego gangu z Peterborough skazany. W jego domu znaleziono broń

Piłkarz Manchesteru United bohaterem. Obronił 90-latkę przed złodziejem

Rośnie odsetek kradzieży w Berlinie. Dominują gangi z Europy Wschodniej

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement