Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

WhatsApp to suspend messaging for users who choose not to accept new changes

WhatsApp to suspend messaging for users who choose not to accept new changes
Użytkownicy WhatsAppa wkrótce mogą utracić dostęp do aplikacji, jeśli nie zaakceptują nowego regulaminu. (Fot. Getty Images)
WhatsApp users will not be able to read or send messages after May 15 if they do not accept the app’s updated terms and conditions of their privacy policy.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowała brytyjska prasa, użytkownicy WhatsAppa wkrótce otrzymają alert w appce, w którym zostaną poproszeni o niezwłoczną akceptację nowych przepisów. 

Gigant potwierdził, że osoby, które nie zaakceptują zmian, nie będą mogły korzystać z pełnej wersji aplikacji. Utracą m.in. dostęp do odczytywania bądź wysyłania wiadomości, ale wciąż - przez krótki czas - będą mogły wykonywać połączenia audio i video.

Informacje to pojawiły się w czasie, gdy media na całym świecie doniosły o nowej polityce forsowanej przez Facebooka, właściciela WhatsAppa. Zdaniem ekspertów, zmiany mogą doprowadzić do jeszcze większej inwigilacji użytkowników i osłabią ochronę ich prywatności.

Po zapowiedziach WhatsAppa, w sklepach Google Play Store oraz AppStore rekordy popularności zaczęły bić inne, alternatywne komunikatory, które stawiają na ochronę prywatności.

Czytaj więcej:

Facebook News wchodzi na rynek UK. To drugi kraj na świecie z tą usługą

"Wall Street Journal": Przez pandemię giganci technologiczni umocnili swoją dominację

Facebook wycofuje się z kontrowersyjnej blokady newsów w Australii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement