Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

WORLD CUP 2022: England looked like championship contenders again

WORLD CUP 2022: England looked like championship contenders again
Anglia wczoraj wieczorem gładko pokonała Senegal 3:0. (Fot. Getty Images)
The England national football team has once again shown that it is a serious contender for the World Cup, comments the British press after the 3:0 win against Senegal. The newspapers again complimented Jude Bellingham and highlighted the richness of coach Gareth Southgate's selection.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"To byli mistrzowie Afryki przeciwko mistrzom niczego, niegdyś zagubionemu piłkarskiemu narodowi Anglii, który teraz, po raz trzeci z rzędu, pod wodzą Garetha Southgate'a, wygląda na pretendenta do zwycięstwa" - pisze "Daily Telegraph".

"W każdym z turniejów w erze Southgate'a był mecz pucharowy, w którym nagle jego piłkarze trafili w idealny punkt i zrobili coś wielkiego. Na Euro 2020 było to zniszczenie Ukrainy czterema bramkami w ćwierćfinale w Rzymie. Trzy lata wcześniej w Rosji było to łatwe 2:0 w Samarze ze Szwecją na tym samym etapie. Być może naród przyzwyczaił się do tego, ale znowu to się stało - mecz pucharowy, w którym Anglia ani przez chwilę nie wyglądała, jakby miała przegrać" - dodaje.

Dziennik wyróżnia Bellinghama, który może rywalizować z reprezentantem Francji Kylianem Mbappe o miano najlepszego, jak na razie, piłkarza mistrzostw w Katarze. Wskazuje, że jego gra jest zarazem dojrzała i świeża, i potrafi on sprawiać, że trudne rzeczy wyglądają tak łatwo.

W podobnym tonie pisze "The Times". "W wieku 19 lat Bellingham staje się fenomenem, ważnym graczem dla Anglii, siłą napędową w środku pola. Bellingham, którego wartość rośnie jak słupek rtęci (w Katarze), wypracował Jordanowi Hendersonowi pierwszą bramkę dla Anglii, uruchomił kontrę, która doprowadziła do tego, że Harry Kane podwyższył na 2:0, zanim Bukayo Saka dobił Senegal" - relacjonuje gazeta.

Jak dodaje, choć za piłkarza meczu został uznany Harry Kane, bo zwykle wyróżniane tą indywidualną nagrodą są największe nazwiska, to głównym bohaterem był 19-letni pomocnik. "Senegal po prostu nie mógł poradzić sobie z energią Bellinghama w środku pola, jego zagraniami i atletyzmem oraz bystrym podejmowaniem decyzji przy wyborze podań" - ocenia.

"The Times" podkreśla też, że po zmianach dokonanych przez Southgate'a - Marcus Rashford, Jack Grealish i Mason Mount za Phila Fodena, Sakę i Bellinghama - ataki jego reprezentacji ani trochę nie osłabły, co pokazuje bogactwo wyboru, jakie ma manager.

"Anglicy zachowali spokój, kiedy Senegal zagrażał, że zamieni pierwszą połowę w mękę dla nich, a kiedy mieli swoje okazje, to je wykorzystali. Jordan Henderson nie zdobywa wielu bramek na tym poziomie, ale znalazł się na miejscu, by rozpocząć, a kiedy Harry Kane sprawił, że było 2:0 przed przerwą, czuło się, że Senegal został złamany" - pisze "The Guardian".

Dziennik zauważa, że jest to już szóste zwycięstwo pod wodzą Southgate'a w fazie pucharowej wielkich turniejów, na 15, które w sumie ma Anglia, i ta wygrana dodaje brzmienia jego wypowiedzianym w sobotę słowom, że w tych finałach istnieje potencjał do kolejnej "niesamowitej podróży".

Czytaj więcej:

MŚ 2022: Dwóch kontuzjowanych Brazylijczyków nie zagra do końca mundialu

MŚ 2022: Polska zakończyła udział w mundialu, przegrywając z Francją 1:3

MŚ 2022: Dzisiaj Azjaci postarają się o kolejne niespodzianki na mundialu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement