Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media: South Koreans are the most materialistic in a global survey

Media: South Koreans are the most materialistic in a global survey
Mieszkańcy Korei Południowej stawiają na dobro finansowe na pierwszym miejscu. (Fot. Getty Images)
South Korea is the most materialistic of the 17 developed societies in the Pew Research Center's survey, in which researchers asked 18,500 people, which gives meaning to their lives, reported the daily Dzoson Ilbo.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Odpowiedzi przeanalizowano i podzielono na kilkanaście kategorii, takich jak "rodzina i dzieci", "praca i kariera", "przyjaciele i społeczność", "zdrowie psychiczne i fizyczne", "partner romantyczny", "zwierzęta domowe" czy "dobrobyt materialny".

Ogółem we wszystkich krajach najwięcej badanych (38 proc.) wspomniało w odpowiedzi o "rodzinie i dzieciach". Te kwestie były najważniejsze dla respondentów w 14 z 17 analizowanych społeczeństw.

Na drugim miejscu w ujęciu globalnym znalazła się "praca i kariera" (25 proc.). Odpowiedzi z tej kategorii zajęły pierwsze miejsce we Włoszech, ex aequo z "rodziną i dziećmi".

Korea Południowa była zaś jedynym krajem, w którym najwięcej (19 proc.) ankietowanych udzieliło odpowiedzi, zaliczonej do kategorii "dobrobyt materialny". Nieco rzadziej Koreańczycy wspominali o "zdrowiu" (17 proc.), a "rodzina i dzieci" (16 proc.) zajęły dopiero trzecie miejsce – wynika z ankiety.

Rodzina nie była na pierwszym miejscu również w Hiszpanii, gdzie ważniejsze dla respondentów okazało się zdrowie, dobrobyt materialny i praca. Na Tajwanie pierwsze miejsce zajęła kategoria "społeczeństwo, miejsca i instytucje", drugi był dobrobyt materialny, a rodzina była trzecia.

Badanie przeprowadzono w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Grecji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Płd., Singapurze i na Tajwanie.

Czytaj więcej:

Korea Południowa: Firma twierdziła, że jogurt zwalcza koronawirusa. Sprawę bada policja

Brexit: Wielka Brytania celuje w strefę wolnego handlu na Pacyfiku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.05.2022
  GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement