Menu

Hottest day of the year forecast with temperatures to hit 29C

 Hottest day of the year forecast with temperatures to hit 29C
Londyńczycy chłodzą się w wodzie i opalają na brzegu rzeki Lea w Hackney Marshes we wschodniej części brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)
The UK is set to enjoy more warm weather this week - and today could be the hottest day of the year so far. Temperatures in some parts of the South East could reach as high as 29C (84.2F).
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Termometry w niektórych częściach południowo-wschodniej Anglii, w tym w Londynie, mogą pokazać dzisiaj nawet 29 st. Celsjusza. Najgorętszym do tej pory dniem w roku był 2 czerwca, kiedy słupki rtęci w Northolt w północno-zachodnim Londynie poszybowały do 28,3 st. - przypomina Sky News.

Met Office prognozował, że kolejny rekord ciepła padnie w minioną niedzielę, ale temperatury zatrzymały się wczoraj na ​​28 st. w londyńskim St James's Park oraz na lotnisku Heathrow.

Piękna, letnia aura ma się utrzymać do środy, a już od czwartku w Wielkiej Brytanii będzie bardzo deszczowo. Takie warunki atmosferyczne mogą wywołać poważne zakłócenia w podróżach.

Na niektórych obszarach mogą też wystąpić intensywne burze, w związku z czym istnieje ryzyko lokalnych powodzi. Dla dużej części Anglii i Walii wydano żółte ostrzeżenia pogodowe, które będą obowiązywać od godz. 18:00 w środę do godz. 6:00 w piątek.

Rzecznik Met Office ostrzegł, że w tym czasie mogą wystąpić "ulewne deszcze, grad, częste wyładowania atmosferyczne i silne porywiste wiatry". "Istnieje znaczna niepewność co do konkretnego miejsca i czasu wystąpienia burz, ale oczekuje się, że przeniosą się one na północny wschód przez części Anglii i Walii" - wyjaśnił.

"Niektóre obszary mogą odnotować 30 mm opadów w ciągu godziny, a inne 50 mm w ciągu dwóch do trzech godzin" - wskazali prognostycy, cytowani przez Sky News.

Czytaj więcej:

Pogoda na długi weekend w UK: Dużo słońca i nawet 23 stopnie

UK: Tłumy na plażach w najcieplejszy dzień roku niepokoją epidemiologów

Ekstremalne zjawiska pogodowe w USA. Zajmą się nimi m.in. dyrektorzy ds. gorąca

Fala upałów uderzy w UK. W Londynie nawet 30 stopni

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement