Menu

Coronavirus: New rules in Netherlands to cope with virus surge

Coronavirus: New rules in Netherlands to cope with virus surge
Holendrzy mają m.in. unikać podróżowania między Amsterdamem (na zdj.), Rotterdamem i Hagą. (Fot. Getty Images)
Many residents in the Netherlands will, for the first time, be advised to wear a face mask in shops as the country introduces a range of measures to control a second coronavirus wave.
Advertisement
News available in Polish

Premier Holandii Mark Rutte podkreślił, że nowe ograniczenia są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa. "Oczywiście środki te będą miały negatywne konsekwencje gospodarcze. Jednak pozwolenie na rozprzestrzenienie wirusa miałoby jeszcze większe konsekwencje, w tym zniszczenie gospodarki" - dodał na konferencji prasowej.

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22:00.

Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne. Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek.

Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22:00. (Fot. Getty Images)

Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby.

Nowe środki, które wejdą w życie dzisiaj o godz. 18:00 czasu lokalnego, wprowadzono po tym, gdy dzienna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła dotychczasowy szczyt odnotowany w kwietniu. W niedzielę poinformowano o nowym rekordzie - 2 995 nowych infekcjach. Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM) wczoraj odnotował niewiele niższą liczbę nowych zakażeń - 2 914.

Hospitalizacje i zgony są poniżej poziomu z kwietnia, ale szef oddziałów intensywnej terapii w Holandii ostrzegł, że od tego weekendu mniej istotne zabiegi zostaną przesunięte, aby zrobić miejsce dla pacjentów z Covid-19.

Czytaj więcej:

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Francji, Holandii i Malty

W Europie potwierdzono pierwsze przypadki reinfekcji Covid-19

Holandia: Bary i kawiarnie będą zamykane wcześniej ze względu na Covid-19

Holandia: Najwyższa liczba nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement