Menu

Usain Bolt will play a charity match in the colours of Manchester United

Usain Bolt will play a charity match in the colours of Manchester United
Usain Bolt w barwach Manchesteru United.. (Fot. Facebook/Manchester United)
The Jamaican Usain Bolt, called the fastest man on Earth, will play a football charity match in the colors of Manchester United 10 months after completing his athletic career. At Old Trafford, June 10 will be the captain of the 'Soccer Aid World XI' team.
Advertisement
News available in Polish

Jamajczyk od dawna mówił o tym, że interesuje się piłką nożną, marzył także o podpisaniu kontraktu. Trenował niedawno z Borussią Dortmund, spotkał się także z piłkarzami "ManU".

Rywalami drużyny prowadzonej przez 31-letniego Bolta będzie zespół złożony z byłych piłkarzy oraz gwiazd showbusinessu, którego kapitanem jest piosenkarz Robbie Williams. Dochody przekazane zostaną Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

"Soccer Aid dla UNICEF to mecz jak żaden inny. Razem tworzymy niepokonany zespół" - stwoerdził Bolt w promocyjnym materiale wideo. Ubrany był w nim w koszulkę z logo UNICEF i miał na plecach numer 9,58 - czas, w jakim rekordzista świata pokonał bieg na 100 metrów prawie dziewięć lat temu.

Bolt jest 11-krotnym mistrzem świata, zdobył też dziewięć złotych medali olimpijskich. Później jeden z nich został mu odebrany ze względu na wpadkę dopingową jednego z jego kolegów ze sztafety 4x100 m. Karierę zakończył po mistrzostwach globu w sierpniu 2017 roku. Wówczas nie ukończył swojej zmiany w sztafecie z powodu kontuzji.

"Z waszym wsparciem możemy pomóc na całym świecie dzieciom, które znajdują się w niebezpieczeństwie" - oznajmił Williams.

Spotkanie zaplanowano na 10 czerwca na godzinę 20:00 czasu GMT.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement