Menu

Union Berlin wants to pay supporters for coronavirus tests

Union Berlin wants to pay supporters for coronavirus tests
Obecnie niemieccy kibice nie mają możliwości uczestniczenia w meczach na trybunach. (Fot. Getty Images)
Union Berlin wants to pay for testing the coronavirus to all fans who will have tickets for the first match of the 2020/21 season. The stadium can seat 22,012 people. The club hopes that the Bundesliga authorities will agree to let healthy fans into the stands.
Advertisement
News available in Polish

W Niemczech rozgrywki piłkarskie już się zakończyły. Mistrzem został Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie. Wszystkie spotkania po wznowieniu ligi odbywały się bez udziału publiczności. Na razie nie podjęto ostatecznej decyzji, czy od września, kiedy ruszy sezon 2020/21, zostaną oni znowu wpuszczeni na trybuny.

Union już teraz chce jednak zrobić wszystko, by kibice mogli wrócić. Zaproponował zatem rozwiązanie - sfinansuje testy wszystkim posiadaczom biletu. I te osoby, które okażą jego negatywny wynik, wejdą na stadion. Test musi być wykonany najpóźniej 24 godziny przed meczem.

"Nie podoba nam się gra bez kibiców. Jeśli nie pozwala nam się śpiewać i krzyczeć, to nie jesteśmy Unionem. Nie taki klub tworzymy. By wdrożyć w życie nasz plan, potrzeba dużych nakładów finansowych i logistycznych, ale chcemy się tego podjąć" - przekazał rzecznik prasowy klubu Dirk Zingler.

Union sezon zakończył na 11. miejsce w tabeli. Bramkarzem stołecznej ekipy był Rafał Gikiewicz, ale teraz przeniósł się do FC Augsburg. Rozgrywki 2020/21 mają ruszyć 18 września.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement