Menu

Union Berlin players agree to go without wages

Union Berlin players agree to go without wages
Wszystko po to, by ratować klub. (Fot. Getty Images)
The players at Union Berlin have agreed to go without their wages after the Bundesliga club said that the stoppage caused by the coronavirus pandemic had left it in an 'extraordinary and difficult situation'.
Advertisement
News available in Polish

Pensji nie pobiorą także inni członkowie stołecznej ekipy. Nie wiadomo, czy jest to działanie jednorazowe, czy na dłuższy okres, np. do odwołania.

"Sekcja pierwszego zespołu zgodziła się nie pobierać wynagrodzenia. Trenerzy i inni pracownicy przyjęli także tymczasowe warunki, które również wiążą się z obniżeniem pensji. Jednocześnie robimy wszystko, aby wznowić rywalizację w Bundeslidze, kiedy przyjdzie na to czas" - napisano w komunikacie.

Stwierdzono w nim także, że Union znalazł się "w niezwykłej i trudnej sytuacji". "Kierownictwo, sztab, drużyna i pracownicy zaplecza ciężko pracowali w ostatnich miesiącach na sukcesy w Bundeslidze. Teraz zrzekają się dużych pieniędzy, żebyśmy wszyscy przetrwali ten kryzys. Takiej gotowości pomocy nie da się przecenić. W imieniu całego kierownictwa pragnę im podziękować za to wsparcie" - oznajmił prezes Dirk Zingler.

Po 25 kolejkach Union zajmuje 11. miejsce w tabeli. Zgromadził 30 punktów i ma 12 przewagi nad strefą spadkową oraz osiem nad miejscem barażowym.

Czytaj więcej:

Gikiewicz rezygnuje z części zarobków w Unionie

Manchester United wypłaci pełne wynagrodzenie wszystkim pracownikom

Koronawirus: Lewandowscy zdecydowali, komu przekażą milion euro

Piłkarze Bayernu zgodzili się na niższe zarobki

Messi i Guardiola przekazali po milion euro na walkę z koronawirusem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement