Menu

USA: Donald Trump changed his mind about wearing masks

USA: Donald Trump changed his mind about wearing masks
Prezydent Donald Trump w maseczce to dość niecodzienny dla mediów widok. (Fot. Getty Images)
President Donald Trump, who since the outbreak of the epidemic has argued that the masks do not provide sufficient protection, founded one of them for the first time yesterday during a visit to the Walter Reed National Military Center, according to US media.
Advertisement
News available in Polish

"Myślę, że gdy jesteś w szpitalu, a zwłaszcza gdy Twoja wizyta odbywa się w takich szczególnych warunkach, jak tutaj, gdy przychodzi Ci rozmawiać z wieloma żołnierzami, w tym z takimi, którzy jeszcze przed chwilą byli na stole operacyjnym, noszenie maseczki to coś wielkiego" - przekazał dziennikarzom.

Maseczka, którą założył amerykański przywódca była granatowa. Wyhaftowano na niej złotymi nićmi motyw z pieczęci prezydenckiej - zauważa Reuters.

Media zaznaczają, że w ciągu wielu tygodni Donald Trump mówił, że decyzja o noszeniu bądź nienoszeniu maski jest wolną decyzją każdego człowieka i nikt nie powinien tego prawa ograniczać.

BBC przypomniała także w artykule na swym portalu, że prezydent stanowczo odrzucał rekomendacje służ epidemiologicznych i apele władz regionalnych o wydanie decyzji nakazującej Amerykanom noszenie masek mimo stałego wzrostu dziennej kwoty zakażeń.

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Tym samym został pobity kolejny rekord w kraju najciężej dotkniętym pandemią na świecie - wynika z najnowszego bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w USA od wybuchu epidemii sięga 3 mln 242 tys. Liczba zgonów wzrosła zaś w sobotę do 134 729.

Czytaj więcej:

Donald Trump zawiesza wydawanie wiz

USA przegrywają walkę z wirusem. W 12 stanach wracają restrykcje

Bratanica prezydenta USA: "Trump to najniebezpieczniejszy człowiek na świecie"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement