Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK weather: ‘Arctic blast’ to strike next week as snow warning issued

UK weather: ‘Arctic blast’ to strike next week as snow warning issued
Czy to początek białej zimy w UK? (Fot. PAUL ELLIS/AFP via Getty Images)
Forecasters have warned that heavy snow showers could batter northern Scotland this week as temperatures are set to fall across the UK as an “Arctic blast” strikes. The Met Office today issued a yellow weather warning covering the north of Scotland on Wednesday. The forecaster said that road and rail services could be impacted by the snow.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące opadów śniegu wydano dla północnej Szkocji na najbliższą środę. Opady śniegu mogą spowodować utrudnienia w podróżowaniu.

Śnieg może spaść również w części Irlandii Północnej i północno-wschodniej Anglii, a od środy przewidywane są poważne spadki temperatur. W znacznej części Wielkiej Brytanii temperatura ma utrzymywać się nieco powyżej zera w ciągu dnia i spadać w ciągu nocy do ujemnych wartości.

Prognostycy sygnalizują nadejście "dość dobrej i suchej pogody ze słonecznymi chwilami na południu, ale spodziewane są też miejscami nocne przymrozki". Niemniej jednak, w całym UK w przyszłym tygodniu temperatury mają utrzymywać się na niskim lub bardzo niskim poziomie.

Ostrzeżenie pogodowe dla Szkocji wskazuje, że na niższych terenach może spaść do 2-5 cm śniegu, a w wyższych partiach do 5-10 cm. Silne północne wiatry mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w ostrzeżeniu.

Od środy temperatury w ciągu dnia mają wynosić zaledwie około 2 st. C, a w nocy ze środy na czwartek spadną do ok. -3 st. C, co związane jest z napływem chłodnego powietrza z obszaru Norwegii.

Prognozy na pozostałą część miesiąca sugerują, że może nastąpić ocieplenie, ale jednocześnie będzie wilgotno i wietrznie na południu i zachodzie.

Czytaj więcej:

Pogoda w UK: W kraju nastała "druga wiosna". Łagodny listopad zmylił przyrodę

Rok 2022 prawdopodobnie będzie najcieplejszym rokiem w historii pomiarów w Wielkiej Brytanii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.01.2023
  GBP 5.3505 złEUR 4.7076 złUSD 4.3252 złCHF 4.6961 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement