Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK Omicron cases surge by 92 in 24 hours

UK Omicron cases surge by 92 in 24 hours
Przedświąteczną atmosferę zdominowały obawy o wariant Omikron, ale londyńczycy mimo to nie rezygnują z zakupów. Na zdj. Oxford Street. (Fot. TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)
OMICRON cases have more than trebled overnight with 92 new infections detected in the last 24-hours. The spike takes the national total to 134 – up from 42 reported on Thursday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Spośród tych 92 nowych przypadków, 75 potwierdzono w Anglii, 16 - w Szkocji, a jeden w Walii. Łącznie w Anglii wykryto już 104 zakażenia wariantem Omikron, w Szkocji - 29, w Walii nowo wykryty jest pierwszym, a Irlandia Północna pozostaje jedyną częścią kraju, w której jak na razie nie stwierdzono ani jednego zakażenia nim.

Wcześniej, zanim jeszcze zaktualizowano statystyki o nowe przypadki, UKHSA podała, że ponad połowa zakażeń wariantem Omikron w Anglii została wykryta u osób, które były w pełni zaszczepione. Spośród 22 znanych przypadków zakażenia przed 30 listopada, 12 dotyczyło osób, które były zaszczepione dwoma dawkami, a kolejne dwa - osób, które przynajmniej cztery tygodnie wcześniej przyjęły pierwszą dawkę. Kolejne sześć osób było niezaszczepione, a status dwóch jest nieznany.

W piątek poinformowano także, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 50 584 zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 143 zgony z powodu Covid-19. W przypadku zakażeń jest to spadek o prawie 3,5 tys. w stosunku do poprzedniego dnia, jednak tamten bilans był najwyższym od połowy lipca i jest to drugi kolejny dzień, gdy przekracza on 50 tys. Natomiast liczba nowych zgonów jest o dwa wyższa od czwartkowej, ale o 17 niższa od bilansu z poprzedniego piątku.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 10,38 mln infekcji, które spowodowały śmierć 145 424 osób.

Czytaj więcej:

Liczba wykrytych przypadków wariantu Omikron w UK wzrosła do 32

ECDC: Omikron może wkrótce odpowiadać za ponad połowę zakażeń w UE

Epidemiolog: Omikron może okazać się sposobem na wyjście z pandemii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement