Menu

UEFA tells match officials seeking autographs unacceptable

UEFA tells match officials seeking autographs unacceptable
Ta sytuacja wywołała prawdziwą burzę. Czy słusznie...? (Fot. YouTube/BT Sports)
UEFA has told match officials it is unacceptable and undignified to seek autographs from players, after a referee's assistant asked Erling Haaland to sign red and yellow cards after Borussia Dortmund's Champions League game at Manchester City.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Po zakończeniu wtorkowego spotkania kamery zarejestrowały, jak w tunelu prowadzącym z boiska do szatni jeden z arbitrów liniowych - Rumun Octavian Sovre - prosi Haalanda o złożenie podpisu na żółtej i czerwonej kartce.

Do sytuacji miał się też odnieść bezpośrednio główny sędzia tego meczu. Włoch Roberto Rosetti miał napisać maila do innych arbitrów, w którym zwrócił uwagę, iż UEFA dąży do tego, by sędziowie byli szanowani tak samo, jak zawodnicy.

"Temu mamy pomóc, wyglądając i zachowując się jak stanowczy i profesjonalni atleci. Jeśli chcemy być szanowani tak samo, jak piłkarze, to dlaczego mamy ich prosić o autograf czy koszulkę? Czy oni mają takie same prośby wobec nas? To jest po prostu niedopuszczalne. To także kwestia godności. I pamiętajcie o liczbie kamer na meczach UEFA - one wyłapują dosłownie wszystko" - napisał Rosetti, do którego korespondencji dotarła stacja telewizyjna Sky Sports.

W Rumunii tłumaczono, że sędzia Sovre chciał przekazać podpisane przez norweskiego gwiazdora BVB kartki na akcję charytatywną, a celem miało być zebranie funduszy na ośrodek pomagający chorym na autyzm.

Czytaj więcej:

UEFA nie wyklucza zmian gospodarzy meczów Euro 2020

Nie milkną echa nieuznanej bramki Ronaldo. UEFA tłumaczy się pandemią

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement