Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UEFA: Szymon Marciniak remains the referee of the final

UEFA: Szymon Marciniak remains the referee of the final
Marciniak zapewnił, że nie podziela wartości Konfederacji. (Fot. Getty Images)
Szymon Marciniak remains the referee of the final of the football Champions League, in which Manchester City will meet Inter Milan on June 10 in Istanbul, UEFA announced.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Kontrowersje wokół 42-letniego polskiego arbitra pojawiły się w związku z udziałem w konferencji "Everest" organizowanej przez jednego z liderów skrajnie prawicowej Konfederacji Sławomira Mentzena. 

Teraz UEFA przekazała, że na podstawie otrzymanych informacji potwierdza, że Marciniak będzie pełnił swoją rolę sędziego podczas finału Ligi Mistrzów UEFA 2023.

"UEFA dokładnie zbadała zarzuty dotyczące udziału Szymona Marciniaka w wydarzeniu zorganizowanym w Katowicach 29 maja 2023 roku. Zarzuty te traktowane są przez UEFA i całe środowisko piłkarskie z najwyższą powagą, ponieważ jednoznacznie odrzucamy wartości promowane przez grupę związaną z tą konferencją" - przekazała UEFA.

"Zobowiązaliśmy się do zebrania wszystkich istotnych informacji i zażądaliśmy pilnych wyjaśnień w tej sprawie. Po dokładnym zbadaniu sprawy otrzymaliśmy od pana Marciniaka oświadczenie, w którym przeprosił i wyjaśnił swój udział w zdarzeniu" - dodała. 

Szymon Marciniak przyznał, że został wprowadzony w błąd i był całkowicie nieświadomy, że wydarzenie to "było powiązane z polskim ruchem skrajnie prawicowym". "Gdybym wiedział, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie" - zapewnił.

Sędzia przekonywał, że całym sercem potępia wszelkie formy nienawiści, dyskryminacji lub nietolerancji, na które nie ma miejsca w sporcie ani w społeczeństwie. Zobowiązał się też do większej czujności w analizowaniu wydarzeń i organizacji, z którymi będzie łączony.

Czytaj więcej:

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak arbitrem finału

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement