Menu

Tyson Fury trilogy fight with Deontay Wilder set to be postponed until October

Tyson Fury trilogy fight with Deontay Wilder set to be postponed until October
Dwa wcześniejsze starcia Fury’ego z Wilderem byłby bardzo dobrą reklamą boksu w wadze ciężkiej. (Fot. Getty Images)
TYSON FURY'S rematch with Deontay Wilder is set to be postponed until October - all-but-ending Anthony Joshua's hopes of an undisputed world title clash in 2020. AJ wanted to fight WBC champion Fury before the end of the year in an all-British unification showdown.
Advertisement
News available in Polish

"Wszyscy muszą cofnąć się o krok, boks nie jest wyjątkiem. Walka Fury – Wilder może się odbyć dopiero na początku października" – stwierdził znany promotor Bob Arum, szef grupy Top Rank.

Zaznaczył, że z powodu pandemii koronawirusa nie można było zagwarantować, że do potyczki dojdzie 18 lipca.

"Gdzie mieliby trenować? Jak moglibyśmy sprzedawać bilety? To nie miało sensu" - dodał.

Arum zaznaczył, że absurdem byłoby twierdzenie, że walka będzie miała miejsce latem w Las Vegas, gdy tymczasem Brytyjczycy nie mogliby nawet dotrzeć na miejsce rywalizacji.

Dwa wcześniejsze starcia Fury’ego z Wilderem byłby bardzo dobrą reklamą boksu w wadze ciężkiej. W grudniu 2018 roku ich pierwsza walka zakończyła się remisem, co sprawiło, że Wilder zachował pas mistrzowski. W niedawnym rewanżu lepszy był Anglik, który zwyciężył przed czasem (w siódmej rundzie) i sięgnął po pas WBC.

W zawodowej karierze Fury wygrał 30 walk, w tym 21 przed czasem i jedną zremisował. Wilder ma na koncie 42 zwycięstwa (41 KO) oraz porażkę i remis.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement