Menu

Trump says Harry and Meghan must pay for security

Trump says Harry and Meghan must pay for security
Trump podkreślił, że"oni muszą płacić!". (Fot. Getty Images)
President Donald Trump says the US will not foot the bill for Prince Harry and Meghan's security amid reports that the pair have moved to the US from Canada.
Advertisement
News available in Polish

W odpowiedzi Harry i Meghan oświadczyli, że "nie mają planów, by prosić rząd USA o środki na ochronę". Poinformowali też o zawarciu prywatnych umów dotyczących ich ochrony.

"Pojawiły się doniesienia, że Harry i Meghan, którzy opuścili Zjednoczone Królestwo, osiądą na stałe w Kanadzie. Teraz opuścili Kanadę dla USA, ale Stany Zjednoczone nie będą płacić za ich ochronę. Oni muszą płacić!" - napisał wczoraj na Twitterze Trump.

Zgodnie z doniesieniami magazynu "People", Harry i Meghan przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie mają mieszkać w odosobnionym kompleksie. Media nie podają, kiedy doszło do przeprowadzki.

Harry oraz jego amerykańska żona na początku stycznia niespodziewanie ogłosili, że zamierzają ograniczyć swoje obowiązki jako członkowie rodziny królewskiej. Będą dzielić czas między Wielką Brytanią i Ameryką Północną oraz samodzielnie się utrzymywać. Jak dali do zrozumienia, przyczyną tego była presja związana z życiem pod nieustanną obserwacją mediów.

Z końcem marca Harry i Meghan stracą status wysokich rangą członków rodziny królewskiej i przestaną reprezentować królową. W konsekwencji tego nie będą otrzymywać środków publicznych z tytułu wykonywanych obowiązków.

Nie będą też używać tytułów Jego/Jej Królewskiej Wysokości (HRH) i stracą prawo do nazwy Sussex Royal, pod którą funkcjonuje m.in. ich strona internetowa i konto na Instagramie. 

Czytaj więcej:

Książę Harry buntuje się przeciwko królowej Elżbiecie II

Harry i Meghan bez ochrony. Kanada przestanie za nią płacić

Harry i Meghan wypełniają w UK ostatnie królewskie obowiązki

Książę Harry i Meghan Markle zaczynają nowe życie w Los Angeles

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement