Menu

Donald Trump says he is free of COVID-19

Donald Trump says he is free of COVID-19
"Zdałem najwyższy test, najwyższe standardy i jestem w świetnej formie". (Fot. Getty Images)
President Donald Trump on Sunday declared himself immune from COVID-19 as he prepares to return to the campaign trail in a fight to regain ground against surging rival Joe Biden.
Advertisement
News available in Polish

Według niego, testy wykazały, że będzie mógł powrócić do prowadzenia kampanii bez stwarzania ryzyka dla innych. Ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów przygotowuje się do udziału w dużych wiecach w czasie trzech ostatnich tygodni wyścigu o Biały Dom.

"Zdałem najwyższy test, najwyższe standardy i jestem w świetnej formie" - zapewniał Trump w rozmowie telefonicznej z Fox News. "Pokonałem tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa" - dodał.

"Wygląda na to, że jestem odporny. Macie prezydenta, który nie musi ukrywać się w piwnicy, jak jego przeciwnik" - zaznaczył amerykański przywódca, odwołując się do swego rywala w wyborach, Demokraty Joe Bidena.

"Jak spojrzycie na Bidena, wczoraj strasznie kaszlał, potem chwytał maskę, a potem kaszlał" - zauważył Trump. "Nie wiem, co to oznacza, ale prasa niewiele o tym mówi" - dodał. Sztab wyborczy Bidena codziennie publikuje wyniki jego testów na obecność koronawirusa, które do tej pory były negatywne.

W sobotę lekarz Trumpa poinformował, że prezydent nie stwarza już ryzyka "przekazania wirusa innym", ale nie ujawnił, czy wynik testu na obecność SARS-CoV-2 był ujemny. Z oświadczenia lekarza wynika, że prezydent spełnia obecnie kryteria Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) bezpiecznego zakończenia izolacji.

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 3 listopada. W przyszłym tygodniu Trump ma odwiedzić kolejno, poczynając od poniedziałku, stany Floryda, Pensylwania i Iowa.

Czytaj więcej:

Prezydent Donald Trump i pierwsza dama USA zakażeni koronawirusem

Szef personelu Białego Domu: Prezydent dalej będzie pełnił urząd

Lekarz: Prezydent Trump być może dzisiaj opuści szpital

USA: Wzrasta przewaga Bidena w sondażach

Trump wyszedł ze szpitala. "Nie bójcie się koronawirusa"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement